×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
انواع مشکلات تناسلی مردان

مردان نیز مانند زنان دارای انواع مشکلات تناسلی هستند که اگر آن ها را درمان نکنند و به این مشکلات تناسلی مردان رسیدگی نشود امکان مختل کردن و حتی از بین بردن زندگی مشترک آنها وجود دارد . لازم به ذکر است که آقایان باید بدانند که برای تشخیص و رفع مشکلات تناسلی و جنسی خود میتوانند به پزشک داخلی و یا متخصص اورولوژی مراجعه کنند .

آلت تناسلی مردان در معرض ابتلا به بیماری های گوناگونی است که ممکن است بر اثر یک رابطه ی عاشقانه غلط برای شما باقی بماند . لازم به ذکر است که موارد معرفی شده در این مقاله در مورد مشکلات تناسلی مردان از نظر پزشکی کامل و جامع نیست است و در صورتی که با مشکل جدی مواجه هستید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید .

جهت مشاهده دیگر پست های روانشناسی در سایت پاکدشتنیوز بر روی لینک کلیک کنید .

 

مشکلات تناسلی مردان و انواع بیماریهای ناشی از آن

 

مشکل تناسلی پیرونی یا وجود انحنا در آلت در حالت نعوظ

یکی از مشکلات تناسلی مردان مربوط به انحنای آلت در حال نعوظ است که به دلیل بافت سخت و لیف مانند اسکار به وجود می آید . این بیماری می تواند هم به صورت سریع و هم در طی یک دوره چند ماهه پیشرفت کند که عمل نعوظ را دردناک و رابطه جنسی را بسیار سخت می کند .

سرطان آلت تناسلی یا کار سینامو

یکی از مشکلات تناسلی مردان که بسیار نادر است و باعث رشد بدخیم در پوست و یا در بافت آلت تناسلی می شود . این بیماری معمولاً به صورت یک توده کوچک بدون درد و یا یک زخمی در سر یا بیضه شروع می شود که بعداً رشد کرده و بقیه آلت را نیز در بر می گیرد .

مشکلات جنسی پریاپیسم

یک مشکل تناسلی بسیار جدی است که در آن آلت تناسل به حالت فلاسید باز نمی گردد و می تواند به شدت درد آور باشد . این مشکل ممکن است ساعت ها و در شرایط بد روزها طول بکشد و گاهی می تواند باعث قطع عضو شود .

انواع مشکلات تناسلی در مردان ( مشکلات مقاربتی )

ضعف یا ناتوانی جنسی

به معنای ناتوانی در دستیابی و حفظ یک فرآیند است که آلت تناسلی به اندازه کافی برای آمیزش جنسی محکم نیست .

مشکل جنسی فیموسیس یا پارافیموسیس

یکی دیگر از مشکلات تناسلی مردان مربوط به مشکل درقسمت ختنه گاه است که بیش از اندازه محکم است و به روی بیضه آلت تناسلی کشیده شود و یا پشت تاج آن گیر کرده باشد .

سنگ های ادراری یکی از مشکلات تناسلی مردان

سنگ های ادراری در اصل توده هایی از مواد معدنی هستند که در مجرای ادراری مانند پیشاب وجود دارند و موجب درد بسیار زیادی می شوند .

آلت دوتایی یا دیفالیا

یک مشکل جنسی و تناسلی بسیار نادر است که در آن شخص با عدد ۲ عدد آلت تناسلی متولد می شود .

مشکل تناسلی انزال پس گرد

این مشکل زمانی به وجود می آید که منی وارد مثانه می شود و به جای خارج شدن از نوک آلت تناسلی به هنگام ارگاسم که در نهایت باعث ایجاد ارگاسم خشک می شود و ضرر زیادی ندارد اما در بلند مدت می تواند باعث بروز ناباروری در مردان شود .

شکستگی آلت تناسلی مردانه

زمانی که یک آلت تناسلی مخصوصاً آلت های برجسته یا بیش از حد خم شوند امکان رخ دادن شکستگی در آلت تناسلی وجود دارد و یکی از بدترین مشکلات تناسلی مردان است که می‌تواند همراه با صدای شکستگی یا ترک خوردن همراه باشد . این وضع بسیار دردناک بوده و به سرعت باید تحت نظر پزشک درمان شود .

مشکلات تناسلی در مردان ( مشکلات مقاربتی )

مشکل تناسلی پود ندال عصبی

این مشکل شامل یک حالت عصبی یا فشار عصبی بر روی آلت تناسلی است که با درد زیادی همراه است .

مشکل تناسلی پسوریاسیس

در این بیماری آلت تناسلی تکه های بزرگ قرمز با لبه تیز خواهد داشت که می تواند ارثی باشد اما ممکن است که وضعیت کاملاً جدی شود .

انواع مختلف توده ، لکه و جوش بر روی آلت تناسلی

این مشکل تناسل بر روی آلت یا اطراف آن به وجود می آید . اگرچه برخی از این علائم ناشی از عفونت های مقاربتی هستند و بسیاری از آنها بی ضرر است . این لکه ها به اندازه بین ۱ تا ۳ میلیمتر در اطراف یا روی آلت تناسلی هستند که عفونی نیستند و نیاز به درمان خاصی ندارد .

خال های فوردیس

این خال ها به رنگ قرمز یا بنفش به اندازه ۱ تا ۵ میلیمتر بر روی بیضه ها یا آلت تناسلی دیده می شوند  . این خال ها بدون درد هستند و ممکن است به صورت تکی و گروهی دیده می شوند . این مشکل بی ضرر است و به خاطر گشاد شدن رگ های خونی می باشد .

خال های چربی

خال های کوچک به صورت جوش با لک های پوستی می باشند که حاوی مقدار زیادی چربی هستند .

مشکل تناسلی بالانتیس

یک حالت سوزش و قرمزی به حالت مهلتب بر سر آلت تناسلی یا ختنه گاه است ممکن است از طریق رابطه جنسی منتقل شود .

مشکلات تناسلی مردان و انواع بیماریهای ناشی از آن

مشکلات تناسلی در مردان ( مشکلات مقاربتی )

 

سیفلیس : این بیماری یک نوع بیماری مقاربتی بر اثر انتقال باکتری ترپونما پالیدوم است . در ابتدای عفونت تنها زخم های ساده نمایان می شوند که به صورت گرد و بدون درد روی آلت تناسلی یا بیضه ها خودنمایی می کند ، ولی با گذشت زمان به بخش های دیگر بدن سرایت می کند و به دیگر اندام ها نیز آسیب می زنند .

زگیل های تناسلی : این زگیل ها به رنگ صورتی مایل به سفید با همراه سطحی مرطوب هستند که معمولاً در قسمت بالای آلت تناسلی دیده می شود اما امکان اینکه بر روی بیضه و بدنه آلت تناسلی نیز پیدا شوند ، این بیماری توسط ویروس پاپیلوماویروس انسانی ایجاد می شود .

تبخال جنسی : تبخال به معنای برجستگی های کوچک قرمز رنگ است که در نهایت منجر به زخم و سوزش می شود .

عفونت مخمری مردان : این عفونت بیشتر در میان زنان رایج است اما امکان اینکه در مردان رخ بدهد وجود دارد که به صورت رابطه جنسی منتقل می شود . خارش ، قرمزی ، سوزش در نوک آلت تناسلی و … که می‌توان این عفونت را با پماد های ضد قارچ درمان کرد .

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false