×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
مصاحبه اختصاصی پایگاه جامع پاکدشت نیوز با مهندس مهاجر زاده - تصویر اول

مصاحبه اختصاصی پایگاه جامع پاکدشت نیوز با مهندس مهاجر زاده کاندیدای نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی :

واقعیت آن است که انتخابات بین چندین نفر که بر سر رسیدن به کرسی های سبز مجلس شورای اسلامی رقابت دارند در صورتی به درستی انجام می شود و مردم می توانند برگزینند که هر کاندیدا به صورت درست ، منطقی و با رعایت اخلاق انتخاباتی و اخلاق اسلامی خودش را معرفی کند . تبیین صحیح برنامه‌ها و اهدافی که هر کاندیدا برای رسیدن به مجلس شورای اسلامی دارد مردم را تشویق می کند تا به او و همفکرانش رای بدهند . انتخابات مظهر تجلی حضور مردم در نظام اسلامی و بستری است که در آن رقابت سیاسی با هدف خدمت به مردم و در چارچوب قانون در پرتو اخلاق اسلامی معنا و مشروعیت می‌یابد . واضح و روشن است که کمک به برگزاری انتخابات سالم ، قانونی و ارائه یک الگوی مناسب انتخاباتی منطبق با ارزشها و اخلاق اسلامی به منظور فرهنگ سازی و سوق دادن فضای مسابقه قدرت به مسابقه خدمت به مردم و افزایش مشارکت عمومی و تقویت وحدت ملی مهمترین هدف منشور اخلاقی انتخابات است .

حال با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و در راستای وظیفه رسانه‌ای بر آن شدیم تا با یکی از کاندیدهای مجلس مصاحبه و دیدگاه و رویکرد ایشان را به مخاطبان ارائه دهیم مهندس سید محمد مهاجر زاده استاد برجسته دانشگاه با ۴۰ سال سابقه فعالیت در نظام جمهوری اسلامی سیستم دولتی بخش خصوصی با کد نمایندگی ۵۹ با شعار آینده نگری پا در عرصه رقابت انتخاباتی گذاشته اند . ایشان با سابقه ۳۰ سال فعالیت در جهاد کشاورزی ، صنایع دفاع ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و … اکنون به مدت ۱۰ سال است که به عنوان مدرس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر مشغول به فعالیت و خدمت رسانی هستند .

از سوابق کلی مهندس سید محمد مهاجر زاده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

• ۱۰ سال تدریس رشته مهندس مکانیک در دانشگاه آزاد اسلامی

• ۳۰ سال در مسئولیت ها و مدیریت در جهاد سازندگی ، صنایع دفاع و وزارت دفاع پشتیبانی نیروهای مسلح

• دو سال مشاور پروژه اتوبوس برقی

• سه سال طراح ارشد و مشاور در مهندسین مشاور صنایع دفاع

• تالیف و ترجمه چندین جلد کتاب تخصصی ( از انگلیسی به فارسی و روسی به فارسی )

• ریاست هیئت فنی تدوین استاندارد بالغ بر ۱۸۰ استاندارد دفاعی

• از اعضای موسس چندین انجمن علمی از جمله انجمن علمی موتور ایران و انجمن علمی ارگونومی

• عضویت در کمیته ملی تدوین استانداردهای مهندس مکانیک ، استاندارد های فضایی ایران ، استاندارد دفاعی و …

• عضو شورای انتشارات چند موسسه دولتی و مجلات علمی

• پذیرش چندین مقاله علمی و چاپ آنها در مجلات علمی

• تحقیق پژوهش و طراحی در چندین پروژه صنعتی و نظامی

• تدوین دوره کارشناسی ارشد استاندارد سازی و اندازه شناسی و برگزاری و ارائه چندین دوره آموزشی

• چندین لوح و تقدیر نامه از مسئولین ارشد نظام از جمله : وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی و رئیس مرکز استاندارد دفاعی ایران و …

• مدیر پروژه بومی سازی اسناد و مدارک و تدوین دانش فنی ساخت قطعات مکانیکی انتقال تکنولوژی و مدیر ساخت ۱۵۰ قطعه مربوطه

• مدیر چند کارخانه و صنعت ( از جمله کارخانه خانه سازی ( قطعات بتنی ) ، کارخانه تولید قطعات تعلیق خودرو نظامی و … )

• حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل

• برادر دانشجوی بسیجی شهید ” سید حسین مهاجرزاده ”

• مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه تهران

مهندس سید محمد مهاجر زاده در گفت و گو با پاکدشت نیوز کلیت اهداف و برنامه‌های خود را جهت ورود به مجلس چنین بیان کرد : وی با اشاره به این موضوع که مسیر صحیح یعنی برنامه ریزی و استفاده از قدرت و خلاقیت جوانان و متخصصان ، جوانان را مهم ترین افراد برای رفع مشکلات شهرستان پاکدشت دانستند و بیان کردند که باید برای فردا از امروز برنامه ریزی کنیم زیرا در آینده ممکن است که ما نباشیم اما فرزندان و جوانان ما هستند .

‏وی اضافه کرد که باید یک برنامه درست برای توسعه شهری ، توسعه اقتصادی ، توسعه کشاورزی ، فرهنگی و مذهبی بنویسیم و به آن پایبند باشیم به عقیده ایشان می توان با تشکیل تعاونی های اقتصادی و نیز فعالیت های مطالعاتی در مورد پتانسیل شهرستان پاکدشت گامی موثر در ساختن فردای این شهرستان داشته باشیم و با برنامه‌ریزی مدرن و آینده‌پژوهی صحیح می‌توانیم فردای بهتری برای فرزندانمان بسازیم . ایشان برای ایجاد اشتغال و به کارگیری نیروهای جوان و متخصص تأکید بسیار زیادی در فعال کردن بخش خصوصی داشته و معتقدند برای سرمایه‌گذاری در هر منطقه بدون شک نیاز به ایده های خلاق جوانان و متخصصان آن منطقه داریم .

مصاحبه اختصاصی پایگاه جامع پاکدشت نیوز با مهندس مهاجر زاده - تصویر دوم

پرسش و پاسخ های مطرح شده در مصاحبه اختصاصی با مهندس سید محمد مهاجر زاده

 

در جلسه ای که افتخار آن را داشتیم در خدمت مهندس سید محمد مهاجر زاده باشیم پرسش پاسخ های مطرح شده که در زیر برای شما عزیزان آورده ایم :

۱-از وعده های انتخاباتی خود برای مردم بگوییم و چه قدر به این وعده ها پایبند خواهید بود ؟

مردم ما وعده و شعار زیاد شنیدن و عمل نکردن به این وعده ها برای مردم کاملاً مشهود است ، باید بدانید نماینده‌ای که وارد مجلس می‌شود حدود و اختیاراتی دارد و باید در همین حد شعار و وعده انتخاباتی بدهد . خیلی از وعده‌هایی که به مردم در زمان انتخابات داده می‌شود در حیطه اختیارات نمایندگان مجلس نیست و تنها جنبه تبلیغاتی دارد که بنده از این کار پرهیز می کنم . وظیفه اصلی نماینده شنیدن حرف مردم و انتقال آن به مجلس شورای اسلامی در چارچوب قوانین و قواعد آن است بهترین وعده انتخاباتی شنیدن صدای مردم و مشکلات آن و تلاش برای رفع مشکل مردم می باشد از این رو راه های ارتباطی در نظر گرفته شده تا بتوانیم با مردم عزیزمان در ارتباط باشیم و تا حد توان پاسخگوی مشکلات آنها باشیم . هم چنین پروژه های زیادی از دوره های قبل نمایندگان ناتمام مانده که باید با کمک مردم شهرستان پاکدشت تکمیل گردد از جمله :

-بهبود بخشیدن به شرایط بیمارستان‌های پاکدشت و توسعه بهداشت و سلامت در سطح شهرستان

-تکمیل پروژه کمربندی پاکدشت و بهره‌برداری از آن

-مسکن سازی و رسیدگی به مسائل مربوط به مسکن جوانان و …

-پیگیری اهداف مترو برای مردم شریف شهرستان پاکدشت

-رسیدگی به اوضاع جاده ها و مسیرهای عبور و مرور و ترمیم جاده ها

-اشتغالزایی و استفاده از نیروی کارجوان

۲-شخص شما برای بهبود شرایط شهرستان پاکدشت چه ایده هایی دارید ؟

در ابتدا باید در زمینه صنعت و اقتصاد فعالیت هر زمان را بیشتر کنیم و تولیدات این شهرستان را با توجه به شهرک‌ های صنعتی اطراف افزایش دهیم با توجه به کارخانه های غیر فعال در شهرک‌های صنعتی می‌توانیم با کمک به شروع فعالیت آنها سهم بزرگی در اشتغال زایی جوانان و نیروی کار شهرستان پاکدشت داشته باشیم . همچنین باید تلاش کنیم که در بین جوانان استعدادیابی صورت بگیرد و از هر فرد در زمینه تخصصی استفاده نمایند بنابراین اشتغال زایی مهمترین برنامه ریزی می باشد .

۳-اکنون که به عنوان کاندیدای مجلس وارد عرصه رقابت شده اید و بعد از این که انشاا… وارد مجلس شوید چه راه های ارتباطی برای مردم در نظر گرفته اید ؟

ما برای اینکه بتوانیم بیشتر و دقیق تر با مردم شهرستان پاکدشت در ارتباط باشیم و در حد خود تمام مشکلات این مردم شریف را برطرف نماییم راه‌های ارتباطی زیادی را در نظر گرفتیم . مردم عزیزان میتوانند با شماره تلفن ۰۹۱۹۸۸۲۶۶۰۸ تماس بگیرند و مشکلات و نقطه نظرات خود را با بنده و مشاورینم در میان بگذارند . همچنین می توان از طریق کانال تلگرامی به آدرس t.me/mohajer_98 با ما در ارتباط باشند .

معتقدم که نه تنها بنده بلکه تمام کاندیداهای محترم باید حتی در صورت رأی نیاوردن و وارد نشدن به مجلس شورای اسلامی شنونده مشکلات مردم باشند و در حد توان خود در در صدد برطرف کردن آنها برآیند .

۴-در صورتی که در این دوره به عنوان نماینده از طرف مردم انتخاب نشوید آیا در دوره بعدی نیز کاندید می شوید ؟

هدف ما از کاندید شدن تنها خدمت به مردم شریف پاکدشت می باشد و در صورتی که از طرف مردم به عنوان نماینده انتخاب نشوم همچنان به فعالیت خود به عنوان استاد دانشگاه و دیگر فعالیت های خود در بخش خصوصی ادامه خواهم داد و اگر قسمت باشد مجدداً در دوره های بعدی نیز کاندید خواهم شد که شاید بتوانم در حد خودم سهمی در رشد و آبادانی شهرستان پاکدشت داشته باشم .

۵-توصیه شما به مردم شهرستان پاکدشت جهت حضور در انتخابات چیست؟

مهمترین مسئله انتخابات رو به رو مشارکت مردم می باشد و مردم باید به صورت فعالانه در صحنه ای که تغییرات اجتماعی در کشور را رقم می‌زند نقش‌آفرینی کنند . به عبارت دیگر مردم با آرای خود تصمیم می گیرند که جهت گیری های کشور در سال های آینده به چه شکلی باشد و با توجه به تعبیر هایی که مردم در برهه های مختلف و انتخاب های گذشته به دست آورده اند دقیقاً به این موضوع آگاه هستند که این انتخابات به طور محسوس در معیشت زندگی آنان تاثیر گذارد .

مشارکت مردم موجب می‌شود تاکارآمدی نظام مجموعه‌های وابسته به آن و قوای سه گانه به صورت هم فضایی افزایش تصاعدی داشته باشد . مردم خودشان انقلاب را به وجود آورده و همواره در این ۴۱ سال گذشته سرمایه کشور آنان بودند و رهبری هوشمندانه و اتکا به باورهای عمیق دینی و فرهنگ فوق العاده ملی باعث شده که مردم در مقاطع و عرصه های مختلف نقش موثری داشته باشند . اگر به لطف خدای متعال و حمایت و اعتماد مردم به مجلس بروم خود را خدمتگزار مردم می‌دانم و سعی من حضور مستمر و مداوم در بین اقشار جامعه می باشد به طوری که هرگز خود را از آنان دور نکنم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false