×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
مهندس علیرضا رهیده

علیرضا رهیده

مهندس رهیده اظهار داشت : همه جانبه بودن دین اسلام با معرفی کامل نیازهای انسان و راههای صحیح پاسخ به آنها ، سعادت دنیوی و اخروی همه را در نظر گرفته است . لذا توجه به این آموزه ها باعث کاهش ناهنجاری های فردی و بروز رفتارهای ناهنجار اجتماعی می‌گردد.

توجه به ارکان اصلی تربیتی اسلام نظیر ادب ، عدالت و علم اندوزی به خصوص در دوران نوجوانی از اهمیت بالایی برخوردار است . توجه و تاکید به این مسائل به ویژه در زمان فراغت در نوجوانان مجال انواع شیطنت های این دوره و بروز رفتارهای پرخطر و ناهنجار را با آن نخواهد داد.

وی در ادامه افزود: مهمترین عوامل ارتکاب به جرم و ناهنجاری های اجتماعی بیکاری و عدم آگاهی افراد از پر کردن اوقات فراغت است و متاسفانه بسیاری از جوانان به دلیل نداشتن آگاهی و آموزش کافی وارد عرصه جرم و جنایت می‌شود.

مهندس علیرضا رهیده با اشاره به نقش رواج باورهای غلط به ویژه مسائل ضد دینی در جامعه گفت : این رفتارها که هیچ گونه سنخیتی با ارزش های علمی و دینی ما ندارد همانند آفت به ریشه جوانان جامعه ما نفوذ کرده و عقاید و اعتقادات آنها را مسموم میکند و شخصیت استوار آنها را تهدید خواهد کرد. با توجه به نقش بالای خانواده در مقایسه با مراکز تعلیم و تربیت ، با توجه به پیوند عاطفی وجودی فرد با خانواده ، این امر موجب تعلق خاطر افراد شده و همین امر پیگیری جدی و با حساسیت ویژه در رابطه با مسائل فرزندان را به وجود می آورد.

وی افزود : هر چند که مراکز تعلیم و تربیت وظایف مشخصی دارند ، از آنجا که این وظیفه باعث برقراری یک ارتباط رسمی میان افراد می شود ، لذا عملکرد این نهادها بدون ارتباط وجودی و تعلق خاطر بوده و به اندازه نقش خانواده دلسوزی و حساسیت ندارند . لذا باید به نقش پیشگیری و تربیتی خانواده در این زمینه توجه بیشتری داشت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false