×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  پنج شنبه - ۷ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
مهارت آموزی در کنار تحصیل

به گزارش پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما  رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: تخصص و تحصیل دو بعد دارد، یک بعد آن تحصیلات نظری و دانشگاهی است که دانشجو در رشته‌ای خاص آموزش می‌بیند و بعد دیگر کسب تجربه و مهارت عملی است که پیوند دانشجو با محیط واقعی کار و اشتغال را فراهم می‌کند.

محمدرضا زمانی افزود: معمولا بُعد دوم در رابطه با مهارت آموزی و توانمندسازی دانشجویان مطرح می‌شود.

وی گفت: ما برای اینکه در دانشجویان انگیزه ایجاد کنیم تا آنها بتوانند خود در آینده به کارآفرین موفق تبدیل شوند، بحث حرفه‌آموزی را مطرح و پیگیری و در این خصوص یک تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای کشور امضا کردیم.

وی افزود: دانشجویان بر این اساس می‌توانند بسته به رشته تحصیلی و صنعتی که در شهرستان محل تحصیل آنها است زیر نظر متخصصین سازمان فنی و حرفه ای در دوره‌های کوتاه مدت مهارت‌های فنی لازم را کسب کنند.

زمانی به امضای تفاهم نامه‌ای دیگر در همین راستا با انجمن کار آفرینان ایران اشاره کرد و افزود: دفاتر این انجمن در استان‌های ما تشکیل می‌شود و دانشجویان می‌توانند در صنایع مختلف و بر حسب رشته و تخصصی که دارند یک دوره کارآموزی را سپری کنند و کار را یاد بگیرند و حتی ممکن است در همان مراکزی که برای کارآموزی مراجعه کرده‌اند جذب شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور در پایان گفت: ما فکر می‌کنیم با این دو اقدامی که انجام می‌شود بحث توانمندسازی و حرفه‌آموزی دانشجویان تامین شود تا دیگر آنها دغدغه شغل آینده خود را نداشته باشند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false