×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
علائم بی توجهی زن به مرد

نقش سلامت نهاد خانواده به ویژه رابطه سالم زناشویی و تداوم ازدواج بر سلامت روانی اجتماعی در هیچ کس پوشیده نیست. زمانی که از روابط سالم زناشویی صحبت می کنیم منظور داشتن مهارت ارتباطی صمیمانه و عمیق بین زن و شوهر است. بر خلاف عموما ارتباط صمیمی و عمیق ارتباطی نیست که زوجین در آن هیچ مشکل و اختلافی نداشته باشد. در هر رابطه ای انسانی به علت وجود تفاوت و دیدگاه های فردی امکان به وجود آمدن چالش وجود خواهد داشت. در واقع می توان گفت رابطه بدون چالش وجود نخواهد داشت بنابراین در رابطه زناشویی نیز وجود چالش‌های طبیعی است ولی چیزی که مهم تر می باشد نحوه حل این اختلافات است.در این مقاله قصد داریم در رابطه با بی توجهی زن به مرد صحبت کنیم و دلایل این بی توجهی و عواقب آن را مورد بررسی قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط : مشکلات زناشویی ( اختلافات طبیعی زن و شوهر)

علائم بی توجهی زن به مرد

بی توجهی می تواند به راه های مختلفی بروز پیدا کنند و برای فهمیدن آن توسط دیگران به دقت و اطلاعات زیادی نیاز نیست. بی ‌توجهی می‌تواند از نادیده گرفتن نیازهای جنسی و عاطفی همسر در فضای زندگی مشترک تا بی محلی و بی احترامی در جمع های خانوادگی و دوستانه باشد که البته اینکه این بی توجهی چگونه بروز می کند اهمیت زیادی ندارد بلکه آن چه که مهمتر است این است که بدانیم علت این رفتار چه می باشد. در واقع با پی بردن به این علت می توانید به ارائه راهکار مناسب جهت رفع این مشکل بپردازید.

افسردگی

گاهی ممکن است بی توجهی زن به مرد به علت روحیه و خلق و خوی نامساعد آن باشد. زنانی که افسردگی دارند نه تنها نسبت به همسر خود بلکه نسبت به تمامی مردم ، مسائل و حتی خودشان بی ‌توجه هستند. در این صورت نباید نسبت به فرد خورده گرفت و نیاز است که مردم تمام تلاشش را به کار گیرد تا بتوانند روحیه همسرش را بهبود بخشد. تلاش در درکه همسر و تلاش برای درمان او به وسیله دریافت کمک از روانشناس از جمله مهمترین اقداماتی است که مرد می تواند انجام دهد.

بی علاقگی مهارت های ارتباطی غلط از نشانه های بی توجهی زن به مرد

ابراز ناراحتی و رنجیدگی

اکثر ما می‌دانیم که زنان روحیه بسیار لطیف حساسی دارند و در عین حال بسیار به جزئیات علی الخصوص جزئیات رفتاری همسرشان توجه می ‌کنند و در صورتی که تناقضی در رفتار همسرشان ببینند خواسته یا ناخواسته با آنها بی توجهی یا بی احترامی می کند که خیلی زود متوجه و در نتیجه دلخور می شود. مردانی که سلطه گر هستند و تلاش می کنند فقط حرف خودشان را به کرسی بنشانند و مردانی که نسبت به نیاز همسرشان بی توجه هستند در این شرایط امکان دارد این تصمیم را بگیرد که برای جبران رفتار همسر به او بی توجهی کنند و با این کار ناراحتی و دلخوری اش را به همسر نشان دهند.

مطالعه بیشتر : چگونه از روابط پنهان زناشویی جلوگیری کنیم ؟

بی علاقگی مهارت های ارتباطی غلط از نشانه های بی توجهی زن به مرد

بعضی اوقات نیز یکی از علل بی توجهی زن به مرد عدم علاقه مندی به همسر است. در رابطه که علاقه دو طرفه وجود دارد بروز رفتارهای سرد و بی توجهی کردن امری اجتناب ناپذیر است در این شرایط نیاز است که مرد تمایل به ادامه زندگی به همسرش دارد یا همسرش در این مورد صحبت کند و تلاش کند با آگاهی از نیازهای او و تلاش برای رفع آنها آنها و همین طور محبت کردن به او علاقه را در همسرش ایجاد کند. البته این در صورتی امکان دارد که زن تمایل به ادامه ارتباط داشته باشد و این تلاش دوجانبه باشد. اما اگر میزان علاقه مندی به حدی کم است که برای زن غیر قابل تحمل است بهتر است به صورت دوستانه از یکدیگر جدا شوند ؛ زندگی بدون علاقه می تواند آفت های زیادی را به همراه داشته باشد.

بعضی از افراد متأسفانه چنین دیدگاهی دارند که با بی توجهی می توانند همسرشان را به سمت خود جذب کنند و رابطه طولانی تری داشته باشند یا به عبارتی سعی کنند مردشان را تشنه محبت کنند تا همسرشان همواره نیازمند توجه و محبت آن باشد و هیچگاه از او زده نشود. این صحیح است که توجه بیش از حد باعث دلزدگی می شود اما این مسئله به معنای این نیست که هرچه به همسرتان بی ‌توجهی کنید موفق تر خواهید بود. در یک رابطه عاطفی سالم نیاز است که تعادل حس شود و زن و مرد هر دو به خواسته های همدیگر توجه کنند و به یکدیگر احترام و توجه متقابل داشته باشند. همانگونه که توجه یک طرفه و بیش از حد می تواند برای رابطه خطرناک باشد این بی توجهی به قصد تشنه نگه داشتن همسر و جذب کردن او کاملاً اشتباه است و عواقب بدی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : راهکارهای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

عواقب بی توجهی زن به مرد

مردی که از همسر خود بی توجهی می بیند به تدریج اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس پوچی می کند چون احساس می کند که فردی نالایق است و توانایی برآورده کردن نیازهای جسمی ، جنسی و عاطفی همسر خود را ندارد. در چنین شرایطی امکان دارد شروع به فکرهای منفی نسبت به شخصیت و جسم خود بکند. مردان به دلیل غریزه ای که دارند دوست دارند برای همسر و فرزندان خود حامی و تکیه گاه مناسب باشند و برای این کار به قدرت اعتماد به نفس نیاز دارند. هنگامی که زنان سر می کنند با بی توجهی و بی احترامی به آنها قدرت را از آنها بگیرند و شخصیت شان را جریحه‌دار کنند به مرور دچار احساس سرخوردگی شده و خود را فردی بی ارزش می پندارند به این صورت که همسر خود را نیز بی ارزش دانسته و دیگر برایش احترام قائل نیست. در نتیجه بی توجهی به مرد در موجب تحکیم رابطه نشده بلکه می تواند رابطه میان زن و مرد را خدشه ‌دار کند و بین آنها فاصله بگذارد ؛ همین طور می توانم منجر به فروپاشی خانواده از یکدیگر شود. بی توجهی زن به مرد و نیازهای همسر می ‌تواند زمینه بروز خیانت زناشویی را فراهم کند. هر چه که خیانت زناشویی توجیهی مردم ندارد و تعهد در زندگی شرایط زناشویی در هر شرایط حرف اول را میزند. ولی خیانت به علت بی توجهی همسر مسئله غیر قابل انکار است در بسیاری از شرایط شخص برای جبران کمبود نیازهای خود به شخص نفر سومی در خارج از رابطه زناشویی جذب شده و رابطه فرا زناشویی را شکل خواهد داد.

بیشتر بدانید : عوامل مؤثر جهت داشتن ازدواج پایدار

رفع مشکل بی توجهی زن به مرد و نقش مشاور

البته توضیحاتی که در رابطه با این بی توجهی در این مقاله ذکر نمودیم راهکارهای متناسبی را با هر علت بیان کرد به این دلیل که تا زمانی که علت مسئله مشخص نشود به کارگیری هر نوع راهبردی تقریباً بی فایده بوده و گاهی نیز با پی نبردن به علت افراد ممکن است دچار سوء برداشت شود. به طور مثال این امکان وجود دارد که مردی از همسر خود بی توجهی ببینم و بی توجهی را عدم از علاقه همسرش به او بداند. در صورتی که شاید علت بی توجهی زن خلق پایین و اختلال افسردگی یا هر علت دیگری به جز عدم علاقه باشد و با چنین برداشتی از زندگی اش دلسرد شده و فاصله بین زوجین بیشتر خواهد شد. بنابراین هنگامی که مرد چنین برخوردهایی از همسر خود ببیند بهترین کار این است که در ابتدا با او صحبت کند و سعی گند علت را جویا شود. زنان به حرف زدن بسیار احتیاج دارند ولی متأسفانه گاهی آقایان از اهمیت این موضوع غافلند. همینطور نیاز است در مواردی که زن از مسئله دلخور است است و برای مشکلاتش بپردازد تا همسرش دچار سوء تفاهم نشود.

نقش مشاوره خانواده در بی توجهی زن به مرد در این شرایط بسیار حائز اهمیت است. در واقع یک مشاوره خانواده و زوج درمانگر در جهت رفع چالش‌های پیش رو بسیار لازم است پس با مراجعه به زوج درمانگر اگر مشکل کمبود مهارت های ارتباطی دارید مشاور می تواند در این زمینه به شما کمک کند و مهارت ارتباطی لازم را به هردو آموزش دهد. همچنین با شناسایی قوت و گوشزد کردن نکات منفی شخصیتی و رفتاری تا آگاهی تان را بالا برده و در نتیجه سابقه بهبود رفتار بین تان خواهد شد. در صورتی که علت این بی توجهی اختلال افسردگی باشد متقاضی مشاور می ‌تواند تشخیص دهد یا ارجاع به روان درمانگر سبب بهبودی زن و تغییر رفتار فاحشی پیدا نماید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false