×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
 نحوه آزاد سازی سهام عدالت - تصویر اصلی

از حدود دو سال دولت جمهوری اسلامی ایران لایحه ای را در زمینه آزاد سازی سهام های عدالت به مجلس فرستاده بود که با توجه به نامعلوم بودن برخی اثرات جانبی این آزاد سازی بر اقتصاد کشور تا به امروز تایید نشده بود. اما در نهایت با اجازه ی رهبری این لایحه تایید و به مرحله اجرا رسیده است . طی این لایحه مشمولان سهام عدالت می توانند یکی از دو گزینه ی مدیریت مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب نمایند. در صورت انتخاب نمودن روش مستقیم خود شخص مدیریت خرید و فروش سهام خود را بر عهده می گیرد و در روش غیر مستقیم سهام افراد در اختیار شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهد بود و این دارایی ها به صورت صندوق های سرمایه گذاری در سهام ۷۰درصد و صندوق استانی ۳۰درصد مدیریت می شود . حال می خواهیم در این مقاله از سایت پاکدشت نیوز آموزش گام به گام نحوه آزاد سازی سهام عدالت را در اختیارتان قرار دهیم ، در ادامه با ما همراه باشید .

آموزش مراحل نحوه آزاد سازی سهام عدالت

شما عزیزان می توانید برای آزاد سازی سهام عدالت خود وارد آدرس Samanese.ir شوید و وضعیت دارایی خود را مشاهده نمایید و روش مدیریت خود را تعیین کنید .

پس از ورود به سامانه و بررسی اخبار مربوط به سهام عدالت بر روی ورود به سایت کلیک نمایید تا اخبار لازم را دریافت نمایید . در صورتی که می خواهید وضعیت فعلی خود را در سهام عدالت بررسی کنید بر روی گزینه ی ورود به سامانه کلیک کنید و مشاهده نمایید که سهام عدالتی به شما تعلق گرفته است یا خیر .

 نحوه آزاد سازی سهام عدالت - تصویر یک

پس از انتخاب نمودن ورود به سامانه تمامی قوانین و مقررات سایت برای شما نمایش داده خواهد شد . در صورت موافقت تیک تایید را بزنید و ادامه را انتخاب نمایید .

 نحوه آزاد سازی سهام عدالت - تصویر دو

در محله ی بعد برای نحوه آزاد سازی سهام عدالت در کادر موجود کدملی خود را وارد نمایید . پس کادر حروف تصویر را تکمیل کرده و کلید ادامه را بزنید . اگر سهام عدالت به شما تعلق نگرفته باشد بعد از زدن دکمه ادامه پیامی برای شما ارسال می شود که شما جزو مشمولان سهام عدالت نیستید و در غیر این صورت به مرحله ی بعد خواهید رفت .

در مرحله ی بعد اسامی مختلفی به صورت سه گزینه این در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت که باید نام خود را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید . مراحل بعد که نام پدر ، شماره شناسنامه  محل تولد فرد می باشد نیز به همین صورت پرسیده می شود . در پایان تمامی این مراحل اطلاعات شما درون کادری قرار خواهد گرفت که می توانید گزینه ی تایید و ادامه را در صورت درست بودن تمامی اطلاعات بزنید ، در غیر این صورت گزینه ی اصلاح را انتخاب نمایید.

 نحوه آزاد سازی سهام عدالت - تصویر چهار

ادامه مراحل آموزش نحوه آزاد سازی سهام عدالت

پس از گذشتن از تمامی این مراحلی که در قسمت قبل نحوه آزاد سازی سهام عدالت ، شما توانسته اید با موفقیت وارد بخش میز کار ( داشبورد ) سامانه شوید . در این بخش چهار کادر برای شما نمایش داده می شود .

در کادر اول سمت راست وضعیت دارایی شما نمایش داده خواهد شد . کادر بعدی مربوط به شماره شبای بانکی شما می باشد . در صورتی که قبلا شماره شبا خود را ثبت نموده اید این کادر دارای رنگ سبز خواهد بود و در غیر این صورت به رنگ قرمز است .

کادر بعدی این سامانه مربوط به شماره تلفن همراه شما بوده با توجه به این که کد تایید به این شماره ارسال خواهد شد ، در صورت به روز نبودن شماره تماس خود آن را اصلاح نمایید.

آخرین کادر نیز وضعیت شما برای روش مدیریت سهام در مرحله ی آزاد سازی را نشان می دهد که وضعیت خود را ثبت نکرده باشید به رنگ قرمز برای شما نمایش داده خواهد شد . پس از انتخاب نمودن روش غیر مستقیم مالکیت سهام خود را در اختیار شرکت های سرمایه گذاری قرار خواهید دارد و امکان خرید و فروش سهام را از خود سلب خواهید کرد . اما با روش مستقیم سهام ۳۶ شرکت مختلف به شما تعلق خواهد گرفت . پس از انتخاب نمودن روش مستقیم شماره تلفن وارد شده و کد ملی شما نمایش داده خواهد شد . پس از تایید نمودن کدی برای شما تماس شما ارسال خواهد شد تا از صحت شماره شما اطمینان حاصل شود . پس از تایید نمودن شماره تلفن و کد شش رقمی ارسال شده کد پیگیری در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت . با ذخیره نمودن کد پیگیری و ذخیره ی آن فرایند آزاد سازی سهام عدالت شما به پایان می رسد .

در صورتی که شما اطلاعات را با موفقیت وارد نموده باشید و روش مستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده باشید وضعیت سهام شما به صورت زیر می باشد :

 نحوه آزاد سازی سهام عدالت - تصویر پنجم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false