×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
دانستن ارزش به عنوان یک آزادکار یا فریلنسر

کار کردن برای خود و مدیر خود بودن مفهومی فریبنده و در نگاه اول ساده تر از کارمندی می باشد. در عمل این شیوه کار هم دشواری ‌های خاص خود را داشته و از اصلی ترین دشواری ها تعیین دستمزد است که باید درخواست کنید. به یاد دارم که در ابتدای کار اصلا نمی دانستم برای خدمات چه دستمزدی را مشخص کنم به همین علت مدت طولانی را به سعی  و اشتباه و انتقاد از خود و مقایسه خود با رقبا گذراندیم که سابقه بیشتری داشته و میزان دریافتی شان به مقدار قابل توجهی بیشتر بود. در نهایت به جایی رسیدیم که درباره میزان ارزش آن به عنوان یک آزادکار یا فریلنسر مطمئن باشند. سبک کاری چیزی نیست که بتوانید به راحتی از آن سر در بیاورید و باید در طول زمان با نقاط قوت خود آشنا شده و مهارت هایی را که بیشترین بازدید را دارند به دست آورید.

مطالب مرتبط : مزیت های استفاده از فضای کار اشتراکی

دانستن ارزش به عنوان یک آزادکار یا فریلنسر

ارزش آزادکار یا فریلنسر همواره به درک مبانی عرضه و تقاضا برمی گردد. به اینکه مهارت ها و منافع تان در مقابل تقاضای بازار چه می ‌توانند عرضه نمایند؟ به جز مبانی لازم در عرضه و تقاضا باید بدانید که منابع و مهارت‌های تان در مقایسه با رقبا در چه مرحله ای قرار گرفته است. آیا در زمینه کاری خود متوسط به حساب می آید یا سطح بالا و یا پایین هستید؟ درک صادقانه از اینکه در صنعت خود از لحاظ مهارت در کجا قرار گرفته اید به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به مشخص کردن دستمزد واقع‌بینانه عمل نمایید. اشتباهی که بسیاری از آزادکاران مرتکب می شوند آن است که خدمات خود را به صورت لیستی از فعالیت ‌به مشتری ارائه می‌دهند. این اشتباه بزرگ است چرا که شما به عنوان یک آزادکار قرار نیست فقط یک مجموعه فعالیت انجام دهید ، مشکل پیچیده را حذف کرده اید و راه حل‌ های کسب ‌و کار را به مشتری می فروشید این یعنی که از شکل آن راه حل از جمع جزئی ارزش تک تک اعضای آن بیشتر خواهد بود. خدماتی که ارائه می‌دهید به مشتری کمک می کند درآمد داشته باشد یا در هزینه ها صرفه جویی شود به این منظور شما در سود او سهم داشته و بنابراین باید این سهم را در تعیین دستمزد خود در نظر بگیرید.

مطالب بیشتر : راهکار های تأثیر گذار برای مقابله با ترس از آینده

انتخاب درست مشتریان اساس کار فریلنسرها

انتخاب درست مشتریان اساس کار فریلنسرها

وقتی که کارتان را بلد باشید در همان زمان تصمیم به راه اندازی کسب و کار آزاد از لحاظ نوع مشتریان و خدماتی که می خواهید ارائه کنید. روش خاص و مشخصی از بازار را برای خود انتخاب کرده که به شما کمک می‌ کند در حوزه کاری خودتان برند قدرتمند به وجود آورد. معمولاً در ابتدا این وسوسه وجود دارد که بخواهید هرچه می توانید مشتری جمع کنید اما باید یاد بگیرید که به بعضی پیشنهادات نه گفته و به این ترتیب وقت و منابع تان را صرف پروژه ‌های کنید که بیشترین سود بلندمدت را برای تان به ارمغان آورد و کمک کند تا در آن حوزه کاری که دوست دارید برند خود را بسازید. حتی زمانی که تازه وارد هستید هم برای انتخاب مشتریان استانداردهایی تعیین کنید. به طور کلی هدف شما باید ساخت رابطه بلندمدت با مشتریانتان باشد که مهمترین علتش این است که هزینه به دست آوردن مشتری جدید می‌ تواند چیزی میان ۵ تا ۲۵ برابر بیشتر از هزینه باشد که صرف نگهداری مشتریان موجود می شود. وجود مشتریان یکسان که برای کار نظم می آورد نان هر کسب‌ و کار آزاد پایداری را در روغن می‌اندازد. هر وقت که این روابط را تحکیم کنید موقعیت شغلی بهتری را به عنوان یک فریلنسر ایجاد کرده اید.

بیشتر بدانید : راه های مقابله با کم خوابی در محیط کار

درک مشتریان و برندسازی در حوزه کاری فریلنسری

درصورتی که تمایل دارید دستمزدتان را بالا ببرید لازم است بتوانید مشتریانتان را درک کنید. هرچه بیشتر از مشتریان خود مشکلات و نیازهایشان بدانید بیشتر می توانید راه حل ها با ارزش بالایی تولید کنید که اهمیت مذاکرات پولی را بالا ببرد. به عنوان یک فریلنسر باید حداقل یک قدم از مشتریان خود فراتر بروید و آنچه واقعاً به آن نیاز دارد را جلوتر باشید. به عنوان مثال اگر نویسنده محتوا هستید فقط برای نوشتن متن استخدام نشده اید ، در واقع مشتری از شما می‌خواهد کاری کنید بازدید کنندگان بیشتری را به وب سایت سوق دهید و تعداد کلیک ها و نرخ تبدیل ها بیشتری به دست آورید که در نهایت به مشتری بیشتری ختم شود. این ارزشی است که شما باید برای مشتریان خود ایجاد کنید. با اضافه کردن به این ارزش که برای مشتری فراهم آورده ایم و با ارتقای سطح کیفی کار خود می توانید نرخ دستمزد تان را نیز افزایش دهید.

درک مشتریان و برندسازی در حوزه کاری فریلنسری

برای رونق بیشتر داشتن یک برند شخصی شهرت خوب و قوی و همچنین اعتبار شماست چرا که این برند می تواند نشانه ای از تجربه ، اعتبار حرفه ای و کیفیت کار شما باشد. برند سازی می ‌تواند با نوشتن مقاله مهمان ، مصاحبه یا همکاری با سایر آزادکاران با سابقه در حوزه کاری آغاز شود. انجام فعالیت‌ها برای برند سازی به روز نگه داشتن وب سایت و کانال های کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی است به گونه‌ای که همکاریتان را هم بازتاب نماید ؛ پس همیشه حضور آنلاین فعالی داشته باشید.

بیشتر بخوانید : راه کار های خروج از تنگناهای پولی

نکات مهم در کار فریلنسری

یک پروپوزال عالی برای پروژه کلید به دست آوردن مشتریانی است که می خواهید. از سوی دیگر پروپوزالی که می نویسید ابزار اصلی نشان دادن ارزش خدمات شما به مشتری خواهد بود ؛ این پروپوزال خوب به دستمزد بالا منتهی خواهد شد. در این میان بیشتر فریلنسر ها نمی توانند از این فرصت استفاده کنند چون نمی دانند چطور باید یک پروپوزال خوب بنویسند. برای کسب این مهارت بهتر است در دوره‌های آموزشی پروپوزال نویسی مشارکت نماید.

مهارت های جدید و مرتبط مشتریان یا صنایع مربوط به آن به دست آورید. شاخص مهارت و کیفیت کارتان به عنوان یک آزادکار اعتماد به نفس شماست. ترسیدن و نامطمئن بودن موجب می شود در مذاکرات آسیب پذیر باشید چرا که مشتری به آسانی از شما سوء استفاده کرده و شما را مجبور به پذیرفتن دستمزد می کند که برایتان هیچ سودی ندارد. در واقع وقتی اعتماد به نفس بالا نشان دهید در نهایت آرامش اما قاطعانه برای کسب شرایطی که مناسب شماست مذاکره کنید قادر خواهید بود دستمزد‌ های بسیار بالاتری را تعیین کنید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false