×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  سه شنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
نشست شهردار پاکدشت با اصحاب رسانه و خبرنگاران - اخبار روز پاکدشت

محسن تاجیک گفت: شهرداری از ابتدای شیوع کرونا همواره در خط مقدم مقابله با این بیماری حضور داشته و روز گذشته دومین شهید را هم در راه دفاع از سلامت مردم تقدیم کرد.

شهردار پاکدشت افزود: در اکثر مناسبت ‌هایی که در شهر برگزار می‌شود شهرداری پای کار ایستاده و حضور دارد، البته گاهی حتی نامی هم از نیرو‌ های زحمت کش شهرداری برده نمی‌شود.

اخبار بیشتر : اخبار شهرداری پاکدشت

وی به برخی معضلات پیش روی شهر هم اشاره کرد و گفت: از پاکدشت به عنوان شهری خوابگاهی یاد می‌شود. وی افزود: این شهر آهنگ شهرسازی جدیدی نداشته و طرح تفضیلی با طرح جامع در شهر پاکدشت مغایرت دارد.
تاجیک گفت: با توجه به عبور جاده بین المللی امام رضا (ع) این شهر به صورت خطی در مجاورت شمال و جنوب جاده توسعه پیدا کرده و نبود کمربندی یکی از معضلات مهم در این شهر پرجمعیت است.
وی افزود: وجود کانال‌های سطح شهر از دیگر معضلات پاکدشت است که از آن به عنوان زائده شهری یاد می‌شود و بنا داریم با همکاری و مشارکت صنایع دفاع در قالب طرحی به عنوان طرح شهید محسن فخری زاده، ۵ و نیم کیلومتر از مجموع ۳۲ کیلومتر کانال در سطح شهر پاکدشت را سرپوشیده کنیم.

شهردار پاکدشت از ساخت و ساز‌ های غیر مجاز به عنوان یکی از معضلات اصلی شهر پاکدشت یاد کرد و گفت: باید فضا برای ساخت و ساز غیر مجاز ناامن شود و البته لازمه جلوگیری از این معضل برخورد اخلاق مدارانه و علمی است.

جهت مشاهده خبرهای اجتماعی شهرستان پاکدشت بر روی لینک کلیک کنید

محسن تاجیک افزود: ساماندهی دستفروشان و شناسه دار کردن آن‌ها از اقدامات مهم شهرداری پاکدشت در راستای رفع سد معبر و احیای سیمای شهری در مرکز شهر پاکدشت است.
وی به اجرای سامانه هوشمند ارتباط از طریق وب در سطح شهرستان و بین ادارات اشاره کرد و گفت: تا قبل از عید به عنوان اولین شهر هوشمند کشور این سامانه راه اندازی خواهد شد و دیگر هیچگونه مکاتبه‌ای بین ادارات در سطح شهرستان انجام نخواهد شد.

وی افزود: پروانه ساختمانی و پایان کار باید یک هفته‌ای و استعلام ۳ روزه باید در شهرداری صادر شود و به همکاران تذکر داده ایم که هیچ عذری در تاخیر کار ارباب رجوع پذیرفتنی نیست و هر کس می‌خواهد در شهرداری بماند باید کار کند.

وی گفت: اولین گام در کاهش مفاسد اجرای درست قانون و شفاف سازی است و شفاف سازی یعنی عین اجرای قانون از این پس هیچگونه مناقصه‌ای در این شهرداری پشت در‌ های بسته انجام نخواهد شد.

شهردار پاکدشت به ساماندهی نیرو ‌های مجموعه تحت مدیریت خود هم اشاره کرد و افزود: تا پایان سال هر نیرویی در هر بخشی از شهرداری جذب شده باید در همان بخش خدمت انجام دهد، نیروی فضای سبز فقط در فضای سبز، نیروی اجرایی باید کار اجرایی کند و به طور کل باید شهرداری از نیرو‌ های خود به نحو مطلوب استفاده کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false