×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
نقشه شهرستان پاکدشت 2 - پاکدشت نیوز

به دلیل گسترش روز افزون شهرستان پاکدشت و تبدیل تدریجی این شهرستان به شهری کوچک در جنوب شرقی تهران و احداث ساختمان شهرداری بجای دهداری سابق در این شهرستان موجب شد که نقشه مامازند با طرح قدیمی جای خود را به نقشه پاکدشت با طرحی جدید بدهد. در این نقشه تمامی تقسیم‌ بندی‌ های اراضی و مناطق شهرستان پاکدشت به صورت کاملا دقیق و مجزا نشان داده شده است . در زیر نقشه مامازند قدیمی را مشاهده خواهید کرد:

نقشه قدیم شهرستان پاکدشت - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

همانطور که در نقشه ملاحظه می کنید روز به روز به دلیل رونق شهرسازی و ساختمان سازی به وسعت شهرستان پاکدشت اضافه شده به گونه ای که در نقشه پاکدشت که در زیر آمده است میتوانید تقسیم بندی های جدید و گسترش این شهرستان را مشاهده بفرمایید:

نقشه جدید شهرستان پاکدشت - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

نقشه تفکیکی پاکدشت

شهرستان پاکدشت با پیشینه کشاورزی و وجود اراضی پهناور و گسترده در این شهرستان موجب رونق روز به‌ روز کسب و کار در این شهرستان و در نتیجه مهاجرت اقوام مختلف به این شهرستان شد .به همین دلیل این امر باعث گسترش شهرستان پاکدشت و تفکیک این شهرستان به قسمت های مختلف شد. نقشه تفکیکی پاکدشت جهت مشخص کردن مرز میان مناطق مختلف پاکدشت آماده و در اختیار شما دوستان عزیز قرار گرفته :

نقشه تفکیکی پاکدشت - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

با توجه به نقشه تفکیکی پاکدشت گسترش روز افزون این شهرستان از تمامی جهات بر رونق ساخت و ساز و افزایش جمعیت این شهرستان به خوبی قابل مشاهده است

نقشه حصار امیر پاکدشت

منطقه حصار امیر واقع در شرق منطقه قیامدشت و شمال غربی شهرستان پاکدشت همزمان با گسترش و پیشرفت شهرستان پاکدشت دچار تغییرات بیشمار شد، به گونه ای که با افزایش مهاجرت ها به این منطقه و افزایش ساخت و ساز ، روز به روز از جهات مختلف به این منطقه افزوده شد.

نقشه حصار امیر پاکدشت - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

با توجه به نقشه حصار امیر پاکدشت که در زیر مشاهده می‌کنید گسترش این منطقه باعث رونق مناطق اطراف و بهبود شرایط راه و جاده ای برای دسترسی به مناطق دیگر در این محدوده گشت.

 

نقشه روستای گلزار پاکدشت

منطقه گلزار در شهرستان پاکدشت از دیرباز به پیشه کشاورزی و همچنین پرورش گل و گیاه شهرت دارد. با توجه به تبدیل روستای مامازن به شهر و ظهور کارخانجات ادارات دولتی و سازمانی مختلف در شهرستان پاکدشت، این منطقه روز به روز بیشتر شکل روستایی خود را از دست داد. با توجه به نقشه روستای گلزار پاکدشت ملاحظه می کنید که تعداد زیادی از گلخانه ها و حتی زمین‌های کشاورزی در این منطقه همچنان مشغول به فعالیت هستند و این شهر را به قطب گل و گیاهی ایران تبدیل کردند.

نقشه روستای گلزار بالا - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

نقشه روستای گلزار پایین - پایگاه جامع پاکدشت نیوز

به علت گسترش روستای گلزار به راحتی می‌توانیم نقشه روستای گلزار پاکدشت و به صورت یک نقشه تفکیک شده از نقشه مامازند نشان دهید

 

فاصله پاکدشت با مراکز بعضی از استان‌ها

با توجه به قرارگیری شهرستان پاکدشت در جاده ترانزیتی امام رضا و دسترسی کامل آن به شهرستان های مختلف این جاده بسیار مورد استفاده رانندگان قرار خواهد گرفت در زیر ، فاصله پاکدشت با مراکز بعضی از استان ها را خواهیم دید.

فاصله مامازند تا تهران ۳۹ کیلومتر

فاصله مامازند تا تبریز ۶۷۸ کیلومتر

فاصله مامازند تا ارومیه ۸۰۹ کیلومتر

فاصله مامازند تا بوشهر ۱۰۳۷ کیلومتر

فاصله مامازند تا شیراز ۹۲۷ کیلومتر

فاصله مامازند تا اردبیل ۶۳۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا ایلام ۷۰۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا اصفهان ۴۴۳ کیلومتر

فاصله مامازند تا خرم‌آباد ۴۸۳ کیلومتر

فاصله مامازند تا سنندج ۵۱۷ کیلومتر

فاصله مامازند تا ارومیه ۵۲۹ کیلومتر

فاصله مامازند تا رشت ۳۶۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا قزوین ۱۸۷ کیلومتر

فاصله مامازند تا بجنورد ۶۹۸ کیلومتر

فاصله مامازند تا بیرجند ۱۰۹۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا قم ۱۴۱ کیلومتر

فاصله مامازند تا مشهد ۸۵۸ کیلومتر

فاصله مامازند تا زاهدان ۱۴۶۳ کیلومتر

فاصله مامازند تا کرمان ۹۶۹ کیلومتر

فاصله مامازند تا گرمسار ۷۳ کیلومتر

فاصله مامازند تا گرگان ۴۰۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا زنجان ۳۷۲ کیلومتر

فاصله مامازند تا سمنان ۱۸۳ کیلومتر

فاصله مامازند تا کرج ۸۴ کیلومتر

فاصله مامازند تا اراک ۲۷۴ کیلومتر

فاصله مامازند تا اهواز ۸۰۰ کیلومتر

فاصله مامازند تا ایلام ۷۰۱ کیلومتر

فاصله مامازند تا کرمانشاه ۱۲۹ کیلومتر

فاصله مامازند تا مازندران ۴۰۵ کیلومتر

فاصله مامازند تا بندرعباس ۱۲۶۶ کیلومتر

فاصله مامازند تا همدان ۳۴۸ کیلومتر

 

چگونه از تهران به پاکدشت برویم؟

با توجه به اینکه شهرستان پاکدشت در کیلومتر ۳۹ جاده امام رضا در خارج از استان تهران قرار دارد سوال بسیاری از افراد این است که چگونه از تهران به پاکدشت برویم؟

با توجه به اینکه پاکدشت به دلیل وجود شهرک های صنعتی بزرگ در اطراف خود به یکی از غول‌های صنعتی ایران تبدیل شده است و روز به روز افراد زیادی از تهران و شهرستان‌های اطراف جهت کار به این شهرستان می آیند از این رو وسایل حمل و نقل عمومی و همگانی جهت تردد در نظر گرفته شده اند. مسافران می توانند جهت عزیمت از تهران به شهرستان پاکدشت از مبدا پایانه خاوران در تهران توسط اتوبوس های شرکت واحد پاکدشت و یا خطوط تاکسیرانی به این شهر استفاده کنند. همچنین می تواند از میدان ثامن الحجج ( آقانور ) به سمت مامازند از خطوط تاکسیرانی مستقر در میدان استفاده کند .

عزیزانی که از سمت اتوبان آزادگان وارد اتوبان امام رضا می شود نیز می تواند از خطوط تاکسیرانی مستقر در زیر پل افسریه در ابتدای اتوبان آزادگان – امام رضا جهت عزیمت به شهرستان پاکدشت استفاده کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false