×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
نماز می تواند موثرترین درمان برای اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی باشد-پاکدشت نیوز

تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: حرکات فیزیکی تکراری در مراسم نماز مسلمانان، اگر به درستی انجام شود می‌تواند شانس ابتلا به کمر درد را کاهش و کشش مفاصل را افزایش می‌دهد. کارشناسان معتقدند نماز خواندن، تنها غذای روح انسان نیست، بلکه جسم انسان‌ها را نیز تقویت می‌کند؛ بسیاری از محققان و اندیشمندان غربی، به فواید علمی نماز پی برده‌اند و معتقدند نماز انسان را در مبارزه با مشکلات روزمره یاری می‌دهد.
جمله ثابت ماندن چشم در نماز و بهبود ضعف و نواقصی مانند نزدیک بینی، افزایش تمرکز فکر، افزایش مقاومت عصبی، ایستادن در حالت نماز و تقویت حالت تعادلی بدن و بسیاری نکات مثبت دیگر.
نماز می تواند موثرترین درمان برای اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی باشد.

مجله ایندیپندنت، یکی دیگر از فواید نماز را منتشر کرد

ایندیپندنت نوشته است: “Islamic prayer ritual reduces back pain and increases joint elasticity, study finds” محققان در مطالعه خود دریافتند: مراسم نماز اسلامی کمر درد را کاهش و کشش مفاصل را افزایش می‌دهد. این تحقیق، زاویه مناسب زانو و کمر را در حالت نماز خواندن، علت مطلب گفته شده می‌داند. تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: حرکات فیزیکی تکراری در مراسم نماز مسلمانان، اگر به درستی انجام شود می‌تواند شانس ابتلا به کمردرد را کاهش دهد این مطالعه نشان داد؛ نه تنها یک نماز آرام، اضطراب فیزیکی را از بین می‌برد بلکه زاویه مناسب زانو و کمر می‌تواند یک درمان بالینی موثر باشد. تقریبا ۱,۶ میلیارد مسلمان در سراسر جهان، روزی پنج بار در جهتی رو به مکه، تعظیم می‌کنند، زانو می‌زنند و پیشانی خود را به زمین می‌گذارند؛ وقتی به این حرکات فکر کنیم درمی‌یابیم این حرکات شبیه به تمرینات درمانی فیزیکی ورزش یوگا برای درمان درد کمر است.

این مقاله، تحت عنوان “مطالعه ارگونومیک حرکات بدن در نماز مسلمانان با استفاده از مدل سازی دیجیتالی انسان” ” An ergonomic study of body motions during Muslim prayer using digital human modeling”، در آخرین شماره “مجله بین المللی مهندسی صنایع و سیستم”، ” International Journal of Industrial and Systems Engineering”منتشر شده است.

نماز می تواند موثرترین درمان برای اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی باشد-پایگاه جامع پاکدشت نیوز

در این تحقیق، از مُدل‌های انسانی تولید شده توسط کامپیوتر شامل زنان و مردان هندی، آسیایی و آمریکایی استفاده شده است دانشمندان پس از مطالعات بسیار دریافتند؛ وضعیت زانو زدن در نماز مسلمانان به عنوان سجود، کشش مفاصل را افزایش می‌دهد.

با این حال این تیم تحقیقاتی در چگونگی اثرات آیین‌های متفاوت دعا و نماز، در کاهش درد کمر در افرادی که از نظر فیزیکی معلول هستند، تحقیقات خود را ادامه نداد. در این مقاله ذکر شده است؛ در دنیای امروز سلامت فیزیکی توسط عوامل اجتماعی، اقتصادی، سبک زندگی و مذهبی تحت تاثیر قرار گرفته است و نماز می‌تواند استرس فیزیکی و اضطراب را از بین ببرد، تحقیقات نیز نشان می‌دهد که مراسم مذهبی نماز، یک درمان بالینی موثر برای اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false