×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
پیشروی پروژه کنار گذر پاکدشت و کاهش 50 درصدی ترافیک مسیرهای جنوبی تهران - اخبار پاکدشت

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در بازدید از پروژه مه کنار گذر پاکدشت ، اظهار داشت: این پروژه اهمیت خاصی به لحاظ کاهش ترافیک محور امام رضا (ع)، کاهش آلودگی هوا و مخاطرات زیست محیطی، قابلیت اتصال به محور قم- گرمسار، کمربندی سوم تهران و بزرگراه پارچین- بابایی دارد.

بیشتر بدانید: کمربندی پاکدشت ( کمربندی جنوب استان تهران )

وی افزود: از دیگر مزایای خاص این پروژه این است که در صورت بروز هر گونه مشکل در استان های تهران و سمنان در زمان حوادث غیرمترقبه و طبیعی، این کمربندی امکان تخلیه ترافیک شمال و جنوب استان تهران را از طریق پاکدشت به خارج از شهر را در زمان حوادث فراهم می کند.

محبت خواه در ادامه گفت: کنار گذر در دست احداث پاکدشت ۱۳ درصد تاکنون پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت اتمام پروژه، زمان سفر در حدود ۳۰ دقیقه کاهش خواهد داشت و ترافیک مسیرهای جنوبی استان را تا ۵۰ درصد تقلیل می دهد.

وی در این جلسه، ضمن بررسی نقشه ها و آخرین وضعیت پروژه و مذاکره با پیمانکار و مشاور پروژه مذکور با تأکید بر اجرای فازبندی عملیاتی در خصوص فعال نمودن پیمانکار در چند جبهه کاری و بهره برداری فاز به فاز به عنوان راهکار پیشنهادی گفت: درخصوص اقدام اساسی برای پروژه های حمل و نقل و همچنین برای تأمین اعتبار لازم بابت فعال شدن پروژه ها به صورت ویژه پی گیری انجام خواهد گرفت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false