×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه از روابط پنهان زناشویی جلوگیری کنیم ؟ - تصویر اصلی

در مقاله های قبل درباره راهکارهای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی صحبت کرده ایم در این مقاله از پاکدشت نیوز در مورد اینکه چگونه از روابط پنهان زناشویی جلوگیری کنیم به ادامه مطلب قبلی خواهیم پرداخت و  چند راه حل مؤثر دیگز را پیشنهاد می نماییم ، در ادامه با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : مشکلات زناشویی ( اختلافات طبیعی زن و شوهر)

 

چند راه حل موثر برای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی

 

جدا کردن زمان بیان مشکلات زندگی از زمان ابراز عشق و علاقه  

طبیعی است که هر خانواده ای خواه ناخواه دچار کم و کاستی هایی خواهد بود و هیچ زوجی در هیچ شرایطی نمی توانند مدعی شود که در زندگی آنها هیچ مشکلی وجود ندارد و کاملاً ایده آل می باشند ، هر قدر از نظر امکانات مالی وضعیت مناسبی داشته باشید باز هم برخی مشکلات در زندگی شما بوجود خواهند آمد و در مواقعی که مشکلات مالی را به طور کامل رفع کنیدباز هم مشکلات اجتماعی خودنمایی می کنند . برای مثال نوع رابطه با مادر شوهر ، خواهر شوهر ، و … موضوعاتی هستند که ممکن است به هر نحوی زندگی شیرین شما را تلخ نمایند . اما می دانیم که یکی از اهداف مهم ازدواج این است که زوجین در کنار همدیگر به آرامش برسند و نحوه رسیدن به این آرامش این است که نسبت به همدیگر ابراز عشق و علاقه بنمایند . انسان ها به نحوی آفریده شده اند که مردها خصوصیات زنانگی همسرشان را دوست دارند و زن ها هم خصوصیات مردانگی شوهرشان را دوست دارند و از کنار هم بودن و ابراز عشق و علاقه لذت می برند. یک زوج موفق باید زمانی را به بیان منطقی مشکلات و حل و فصل عاقلانه آنها بپردازند و زمانی را هم به ابراز عشق و علاقه و لذت بردن از خصوصیات جنس مخالف اختصاص دهند آنچه مهم است و جزء از فنون مهم شوهرداری می باشد این است که نباید در این نامه ها تداخلی ایجاد کنید. وقتی که یک مرد بعد از یک روز کار طاقت فرسا انتظار دارد که قدری از همنشینی در کنار همسرش لذت ببرد، به هیچ وجه نباید با بیان مسایل و مشکلات زندگی روزمره این لحظات طلایی را به کام همسر خود تلخ نمایید.

بلکه باید توجه داشته باشید که برای هر کاری زمان مناسبی وجود دارد . اکنون زمانی است که همسر شما نیاز به همنشینی و صحبت کردن با شما دارد و نیاز دارد که شما با او حرف بزنید و به او ابراز عشق و علاقه نمایید و بدون بیان مسایل و مشکلات زندگی چند ساعتی را با هم خوش بگذرانید . اگر بخواهید تمام زمان هایی را که در کنار همسرتان هستید به بیان مشکلات زندگی بپردازید ، همسر شما از شما کناره گیری خواهد کرد. اما اگر چنانچه در چنین مواقعی سعی کنید بیشتر به فکر آرامش همسرتان باشید در بقیه اوقات همسر شما خودش برای شنیدن مشکلات و درد دل های شما پیشقدم خواهد شد . اما اگر همسر خود را از وجود چنین لحظاتی محروم کنید احتمال دارد که در بیرون از منزل در جستجوی فردی باشد که چند ساعت باهم دور از مسایل و مشکلات زندگی خانوادگی با او صحبت کنید و به این ترتیب به یک آرامش درونی برسد .

خانمی که به تازگی از همسر خود جدا شده بود در مصاحبه خود اظهار می کرد که نمی دانم چرا از وقتی که از شوهرم جدا شده ام برای همه مردهای فامیل و همکاران عزیز شده ام . این خانم اظهار می کرد که بعد از جدایی از همسرم با هیچ مردی حتی چند قدم هم راه نرفته ام اما مرتب تمام مردهایی که با من آشنایی قبلی دارند از فامیل گرفته تا دوست و همکار با من تماس می گیرند و از حال و احوالم می پرسم . فعلا قصد ازدواج ندارم و هیچ کس هم تا کنون پیشنهاد ازدواج به من نداده است اما همه با من تماس می گیرند و دوست دارند که با من صحبت کنند و خواهان کمک کردن به من هستند. نمی دانم که به چه علت یکباره برای همه عزیز شده ام ؟

این اظهارات به خودی خود گوای یک واقعیت مهم در جامعه ما است . این واقعیت که می توانیم اصطلاحاً آن را «گرسنگی جنسی» بنامیم بدلیل عدم ابراز عشق و علاقه زوجین در یک زمان و مکان آرام و بدون استرس است .

   چند راه حل موثر برای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی - تصویر دوم

توجه معقول و منطقی به آرایش کردن در محیط خانه

خانم ها به طور ذاتی تمایل به زیبایی دارند و آرایش کردن جزء ویژگی های ذاتی خانم هاست و از سوی دیگر مردها نیز به طور ذاتی به خانم های زیبا، مرتب و آرایش کرده علاقه بسیار زیادی دارند . چون علاقه به آرایش خانم ها جزء ذات مردها است هیچ کس نمی تواند ادعا کند که شوهرش از آرایش کردن او خوشش نمی آید.

با اینکه آرایش و زیباسازی جزء ویژگیهای ذاتی خانم ها است اما متأسفانه بسیاری از خانم ها تا زمانی که مجرد هستند از این نظر خیلی به خودشان می رسند و از هیچ نوع اقدامی فروگذار نمی کنند، اما مدتی بعد از ازدواج به آرایش خود در محیط خانه بی تفاوت می شوند. خانم های محترم باید توجه داشته باشند که شوهر شما، شما را در خیابان و محل کار و یا در هر جایی دیگر در حالیکه آرایش کرده و مرتب بوده اید دیده است و پسندیده است حال اگر می خواهید که عشق و علاقه او به شما پایدار بماند باید این ظاهر زیبا و مرتب را بعدا هم برای او حفظ کنید. و همه مردها بلاء استثناء آرایش همسرشان را دوست دارند و از نظر توجه به تفاوت های زن و مرد می دانیم که مردها تحت تاثیر ادراکات بصری هستند و از این نظر تحریک می شوند. حال اگر احساس می کنید که همسرتان به آرایش شما بی توجه می باشد. به معنی این نیست که او از آرایش کردن شما راضی نیست بلکه ممکن است به علت ناراحتی و کینه و کادورتهای قبلی تمایلی به ابراز رضایت خود نداشته باشد. در غیر اینصورت با ذات عمل شما به هرج و مژه مخالف نمی باشد.

اگر در خیابان و یا محیط کار و همچنین در مجالس عروسی و… متوجه شدید که شوهر شما به خانم های آرایش کرده توجه زیادی می کند این امر نشانه کمبود او در محیط خانه می باشد. خانم هایی که معمولا در محیط خانه در حضور همسر خود با وضعیت آرایش کرده و لباس های تحریک کننده ظاهر می شوند شوهر خود را از آسیب های اجتماعی محیط بیرون ایمن می کنند. وقتی که یک مرد در محیط خانه هر روز همسر زیبا و دوست داشتنی خود را با لباس های مرتب و تحریک کننده نگاه کند دیگر نیازی به نگاه کردن به خانم های آرایش کرده در محیط بیرون از خانه ندارد . اما اگر از این نظر در محیط خانه دچار محرومیت باشد احتمال اینکه در محیط بیرون از خانه پای او بلغزد زیاد می باشد.

چشم چرانی یکی از ویژگی های بسیار منفی است که ممکن است یک مرد داشته باشد . هیچ زنی نمی تواند تحمل کند که شوهرش به خانم دیگری نگاه کند و نگاه های مرد بیش از همه همسرش را آزار می دهد. اما متأسفانه در جامعه با روش های کاملا غلط می خواهیم این صفت را از بین ببریم. بسیاری از مواقع مشاهده می شود که خانم ها از طریق پند و نصیحت و یا پادر میانی بزرگترها می خواهند این ویژگی را از بین ببرند . در حالیکه این حالت نشان دهنده یک کمبود می باشد. و تا زمانی که آن کمبود رفع نشود این نصیحت ها و پند و اندرزها تأثیری ندارند. اگر زن در محیط خانه و در حضور شوهرش با چهره ای آرایش کرده و لباس های تحریک کننده ظاهر شود دیگر نیازی به نصیحت کردن شوهر چشم چران خود ندارد . بلکه بعد از مدت کوتاهی متوجه کمرنگ شدن و سپس قطع کامل این رفتار از طرف شوهر خود می شود.

برخی مراجعان اظهار می کنند که چشم چرانی شوهرشان خیلی آنها را آزار می دهد. به همین دلیل دائما گناههای نگاه به نامحرم را به او گوشزد می کنیم اما متأسفانه فقط مدت کوتاهی تأثیرگذار می باشد. و بعد از مدت خیلی کوتاه این رفتار مجددا بازگشت می کند. اینها دلیل بر اینست که با مشکل بصورت ریشه ای برخورد نشده است. و در واقع ریشه اصلی مشکل از بین نرفته و هنوز وجود دارد لذا اگر همسر شما نیز دچار این حالت می باشد یعنی تمایل به نگاه کردن به خانم های آرایش کرده و زیبا دارد، راه حل آن بسیار آسان است، به هیچ وجه نباید بیراهه بروید و از طریق پنل اندرز و نصیحت درصدد رفع آن برآئید. بهترین راه این است که با توجه بیشتر به آرایش خود مشکل را به صورت ریشه ای از بین ببرید .

   چند راه حل موثر برای جلوگیری از روابط پنهان زناشویی - تصویر سوم

توجه بیشتر به روابط جنسی

تحقیقات نشان داده است که بیشترین آمار گرایش به روابط خارج از حریم خانواده در بین مردان در دوران بارداری همسرشان اتفاق می افتد. این موضوع نشان دهنده نقش روابط جنسی در انتخاب به همسر دوم می باشد.

تحقیقات کینز متخصص مسایل جنسی در کشور آمریکا نشان داده است که ۹۰٪ از طلاق ها به طور مستقیم و یا غیر مستقیم، ریشه در مسایل جنسی دارند. اما به علت وجود حجب و حیای افراطی افراد معمولا در بیان علت واقعی طلاق راحت نیستند و عوامل دیگر را بیان می کنند. به هر حال هیچ کس نمی تواند منکر نقش و اهمیت روابط جنسی در تحکیم بنیان خانواده باشد. این همه تأكیدی که در آیات و روایات اسلامی در مورد روابط جنسی بین زوجین شده است همگی نشان دهنده اهمیت این روابط در تحکیم بنیان خانواده می باشد. اما علیرغم نقش و اهمیت روابط جنسی در افزایش میزان عشق و علاقه بین زوجین متأسفانه مشاهده می شود که در بسیاری موارد خانم ها به این روابط اهمیت چندانی نمی دهند .

با اینکه در روابط جنسی هر دو لذت می برند و میزان گرایش و تمایل در هر دو جنس وجود دارد اما در بسیاری موارد خانم ها به آن به حکم یک وظیفه نگاه می کنند که باید اجبار برای شوهر خود انجام دهند. اکثر مردهایی که همسر دوم انتخاب کرده اند و یا به نوعی در گیر روابط پنهانی با زنی دیگر هستند از بی علاقگی همسر خود به روابط جنسی گله مند هستند. نقش و اهمیت روابط جنسی در حفظ زندگی مشترک به حدی است که در طول سالها مشاوره به ندرت با مردی برخورد کرده ام که همسرش از نظر این روابط گرم و پذیرا باشد اما با این حال او با زن دیگری ارتباط برقرار کرده باشد.

بیشتر بخوانید : چرا آمار طلاق به سرعت در حال بالا رفتن است؟

خانم هایی که پس از آگاهی از روابط پنهانی همسرشان به مشاوره مراجعه می کنند در لحظات اول خود را کاملا بدون تقصیر و شوهر خود را سراپا عیب می دانند. اولین سؤالی که از آنها می پرسیم این است تصور کنید این خانم چه ویژگی مثبتی داشته است که همسر شما، او را به شما ترجیح داده است؟» اکثرآ در لحظات اول خود را بی تقصیر می دانند و اظهار می کنند که هیچ گونه کم و کسری برای او نگذاشته اند و همه کاری برای او انجام داده اند. اما وقتی که وارد سؤالات جزئی می شویم، کم کم به اشتباهات خود اعتراف می کنند. اکثر این خانم ها اعتراف می کنند که به علت مسایل و مشکلات جزئی ، ماه هاست که بین ما هیچ گونه روابطی وجود ندارد. نیاز جنسی مانند نیاز به آب و غذا می باشد که باید به طریقی تأمین شود و وقتی که در حد کامل اشباع شد هرگز کسی به فکر تأمين مجدد نخواهد بود. برای مثال اگر یک روز در خیابان گرسنه باشید بوی هر نوع غذا، شیرینی و نان شما را به طرف خود جذب می کند. اما بعد از صرف غذای کامل اگر از کنار بهترین رستوران شهر نیز عبور کنید تمایلی به غذا خوردن نخواهید داشت. نیاز جنسی نیز به همین روش است. اگر نیاز یک مرد در حریم خانواده و توسط همسرش تأمین شود هرگز منحرف نخواهد شد. اما اگر این نیاز نادیده گرفته شود به احتمال زیاد ممکن است پای او بلغزد و مرتکب اشتباهاتی بشود.

اگر به زندگی مردهایی که با زن دیگری ارتباط برقرار کرده اند نگاه دقیقی بیندازید متوجه می شوید که در بسیاری از موارد همسر اول آنها از خیلی جهات به همسر دوم آنها برتری دارد. اما آنچه که باعث شده است که این افراد فرد دیگری را که هیچ نوع برتری نسبت به همسر خود ندارد بر او ترجیح دهند عاملی است که برای همه افراد جای سؤال می باشد. این سؤالی است که برای خیلی خانم ها وجود دارد و وقتی که جواب آن را متوجه می شوند و اجرا هم می کنند متوجه تغییرات سریع رفتار همسر خود می شوند. بله جواب سؤال این است که همانگونه که در بالا ذکر کردیم بسیاری از خانم ها به روابط جنسی به حکم یک وظیفه نگاه می کنند وظیفه ای به مانند غذا درست کردن لباس شستن و…. طبیعی است که وقتی به روابط جنسی به عنوان یک وظیفه نگریسته شود جذابیت و شور و شوق آن از بین می رود.

از سوی دیگر علیرغم اینکه نیاز جنسی یک نیاز حیاتی برای هر دو جنس می باشد و تأمین آن مایه آرامش هر دو جنس می باشد. بسیاری از خانم ها تحت تأثیر تعلیمات غلط جامعه، تصور می کنند که پیشنهاد روابط جنسی باید همیشه از طرف مردها باشد و هرگز حاضر نیستند برای این کار به طرف همسرشان بروند. در صورتی که مردها همیشه از این موضوع گله مند هستند و این خود یکی از عوامل اصلی کاهش تمایل مردها به طرف همسرشان می باشد.

پرهیز از انتقاد و توجه به تعریف و تمجید از شوهر در رابطه زناشویی

با مردهای بسیار زیادی که هر یک به نوعی درگیر روابط پنهان با فرد دیگری شده بودند مصاحبه انجام داده ایم. بسیاری از آنها افرادی را انتخاب کرده اند که شاید از بسیاری جهات از همسر اول آنها پایین تر باشند. اما موضوعی که باعث انتخاب آنها شده است بیشتر به روابط جنسی مربوط می باشد. وقتی که زن هیچ گونه تمایل و کششی به طرف همسرش نشان نمی دهد و هیچ وقت در مورد اینموضوع صحبتی نمی کند مرد تصور می کند که همسرش از این کار خسته شده است و علاقه ای به روابط جنسی ندارد و در حکم احساس وظیفه آن را انجام می دهد. این شرایط باعث می شود که به تدریج از میزان دفعات روابط جنسی کاسته می شود و هر قدر زن و شوهر از این نظر از هم فاصله بگیرند و از هم دورتر شوند اختلافات بیشتر خودنمایی می کند. وقتی که یک زوج با هم روابط جنسی برقرار می کنند در آن لحظه از تمامی عیب و ایرادات همدیگر می گذرند و هیچ ایراد و بهانه ای نمی گیرند و اصطلاحا هر دو طرف مهربان می شوند اما در بقیه شرایط به کوچکترین موضوعات زندگی گیر می دهند و از همدیگر عیب و ایراد می گیرند حال هر قدر میزان روابط جنسی و کیفیت آن افزایش پیدا می کند به همین ترتیب این گونه رفتارهای دوستانه و عاشقانه هم افزایش پیدا می کند و بالعکس. اما زنهایی که به عنوان همسر دوم و یا به هر نحوی با شوهر شما ارتباط برقرار می کنند اکثرا از این موضوع و نقش و اهمیت آن در تحکیم روابط آگاهی کامل دارند. مردهایی که همسر دوم انتخاب کرده اند اکثرا گله مند هستند که همسر اول آنها هیچگاه ازادانه در مورد مسایل جنسی صحبت نمی کند. هیچگاه پیشنهاد دهنده نمی باشد و به طور کلی علاقه و انگیزه خاصی نشان نمی دهد. اما همسر دوم آنها عکس این حالت می باشد و روایا جنسی گرم و جذابی برای آنها فراهم کرده است.

وجود روابط جنسی لذت بخش بین زن و شوهر یکی از عوامل تحکیم روابط بین زوجین می باشد. هر قدر میزان عشق و علاقه بین زوجین بیشتر باشد به همان میزان، مقدار و کیفیت روابط  بین آنها هم افزایش پیدا می کند. یکی از ویژگی های مهم یک همسر خوب میزان توجه او به روابط جنسی می باشد. وقتی که یک زن به روابط جنسی با شوهرش اهمیتی نمی دهد و احساس می کند که فقط وظیفه ای است که باید در قبال شوهرش انجام دهد باعث بی علاقگی و دلسردی شوهر خواهد شد اما وقتی که یک زن برنامه ریزی مشخص و معینی برای این کار داشته باشد و در زمان های مشخصی با چهره ای مرتب و آرایش کرده به پیش شوهر خود برود عشق و علاقه شوهر را چند برابر می کند. لحظاتی که با همسر خود روابط جنسی برقرار می کنید جزء طلایی ترین لحظات زندگی شماست. هرگز سعی نکنید این لحظات طلایی را با یادآوری نواقص و کم و کاستی های زندگی همزمان نمایید. بلکه برای هر کاری زمان و موقعیت مشخصی وجود دارد. در ” لحظات فقط به ابراز علاقه و تعریف و تمجید از شوهر خود بپردازید که این کار باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شوهر افزایش میزان عشق و علاقه و از همه مهمتر از بین رفتن کینه و کدورت ها خواهد شد .

پرهیز از انتقاد و توجه به تعریف و تمجید از شوهر

یکی از ویژگی های شخصیتی یک مرد این است که مردها از اینکه مورد انتقاد قرار بگیرند به شدت متنفر هستند اما به تعریف و تمجید شدید علاقه مند هستند. انتقاد کردن از مرد باعث ایجاد تنفر و تعریف و تمجید از او باعث افزایش اعتماد به نفس و نهایتا افزایش میزان عشق و علاقه خواهد شد. هرگز با انتقاد کردن موفق به تغییر رفتار یک مرد نخواهید شد. اگر تصمیم دارید رفتاری را تغییر دهید به هیچ وجه مستقیما از او درخواست تغییر رفتار نکنید چون این حالت بوی انتقاد و ایراد گرفتن می دهد و باعث لجبازی مرد می شود بلکه صبر کنید تا در موقعیتی مناسب، که به طور ارادی و یا غیر ارادی رفتار مناسب را از خود نشان داد شروع به تعریف و تمجید از رفتار او بکنید. این رفتار شما اولا باعث از بین رفتن رفتار نامناسب او می شود و ثانية باعث تقویت و ادامه دادن رفتار مناسب او خواهد شد. در صورتیکه اگر مستقیما از او تقاضا کنید که رفتارش را تغییر دهد به جز لجبازی و عصبانیت نتیجه دیگری به دست نمی آورید.

انسان های بزرگ عقیده دارند که مورد انتقاد گرفتن بیش از تعریف و تمجید باعث پیشرفت انسان می شود و دوست انسان را کسی می دانند که عیوب او را برشمرد تا از بین بردن این عیوب شخصیت انسان رشد پیدا کند. اما انسان های عامه و معمولی بر عکس هستند و دوست خود را کسی می دانند که از او تعریف و تمجید نماید .

پرهیز از انتقاد و توجه به تعریف و تمجید از شوهر در روابط زناشویی

با توجه به اینکه اکثر ما با افراد عادی زندگی می کنیم پس باید به نقش تعریف و تمجید در تحکیم روابط با آنها دقت بیشتری داشته باشیم. تعریف و تمجید از دیگران و بویژه همسر در درجه اول اعتماد به نفس او را بالا می برد و بعد هم باعث تحکیم روابل می شود. در حالیکه انتقاد کردن باعث ایجاد فاصله بین دو طرف و بوجود آمدن کینه و کدورت می شود .. اگر تمایل به تغییر رفتار شوهر خود دارید و یا چنانچه نواقص و کاستی ها و گاه اشتباهاتی در رفتار او مشاهده کرده اید مطمئن باشید گاه تعریف و تمجید از همسرتان و بالا بردن شخصیت او بویژه در بین دوستان و آشنایان به عنوان یک ابزار محکم و مؤثر در دست شماست، که با این ابزار محکم هر نوع تغییری می توانید در رفتار او ایجاد نمایید. هر رفتاری که مورد تعریف و تمجید شما قرار بگیرد با شماست و دوام بیشتری تکرار می شود و هر گونه انتقاد و سرزنش ، لجبازی و عصبانیت و رفتارهای معکوس همسرتان را به دنبال دارد .

true
true
true
true
  1. dodeff

    هزینه تبلیغات توی سایت شما چنده؟

    • raad

      هزینه تبلیغات در صفحه اصلی قسمت تعرفه تبلیغات درج شده است. همچنین برای استعلام روز قیمت تبلیغات بر اساس نوع تبلیغ ، محل قرارگیری و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۶۴۴۶۳۲۰ تماس بگیرید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false