×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه افکار مسموم را از خود دور کنیم ؟ - تصویر اصلی

مسموم شدن ذهن شما امکانپذیر است . تعداد افرادی که روح بیمار دارند از تعداد بیماران جسمی بسیار بیشتر است . بیماران روحی بدان علت بیمار محسوب می شوند که روحشان به خوبی تغذیه نشده است . به عبارتی آنها از موهبت تفکرات مناسب محروم مانده اند . دلیل دیگر این بیماری های روحی عدم ورزش فکری است . این ها معمولا از تحریک ذهنی و تمرین تفکر به دور بوده اند . ولی بسیاری از دیگر بیماران روحی تمرین روحی داشته اند ، اما با تفکراتی مسموم و سمی . می پرسید که چگونه این افکار مسموم به ذهن شما راه می یابند؟در این مقاله با ما همراه باشید تا به این سؤال پاسخ کامل دهیم .

بیشتر بدانید : راه های غلبه بر افکار منفی

به دور از افکار مسموم باشید

جواب ساده است: شما این افکار را به ذهن خود راه می دهید ، تنها با فکر کردن به تفکراتی مضر می توانید ذهن خود را بیمار کنید . این افکارجسم شما را از پای در نمی آورند و حتی تمامی ذهن شما را نیز نابود نمی کنند ، بلکه فقط آن بخش از مغز که شما را به سوی به دست آوردن اهدافتان ترغیب می کند ، از کار می اندازد . ابتدا این افکار نفوذ می کنند و سپس نیروی ذهن شما را تضعیف کرده و در نهایت آن را از پای در می آورد و آنگاه است که به کشتی بدون سکان دار تبدیل می شوید و با کوچکترین وزش بادی هر سو رو کرده و در نهایت در میان صخره ها خرد می شوید . صخره هایی که در توفان زندگی در پی نابودی کشتی وجود و موفقیت شما هستند. : این تراژدی عدم ثابت قدمی و اراده را در نزدیكان و دوستان خود یده اید . باور نمی کنید که این عده افکار مسموم داشته اند ولی پس از آنکه موارد زیر را خواندید ، باور خواهید کرد . با ما همراه باشید .

چگونه افکار مسموم را از خود دور کنیم ؟ - تصویر سه

تشویش و اضراب عامل پیدایش افکار مسموم

ما در دنیایی از اضطراب زندگی می کنیم و تشویش جزء لاینفک اخبار روزنامه ها و رادیو و تلویزیون است . تشویش و اضطراب بدترین حالت روحی در شرایط سخت است؛ این حالت مخصوص افرادی است که توانسته اند در حل مشکلات خود عاقلانه تصمیم بگیرند . اضطراب عامل فروپاشی کامل توانایی برخورد منطقی با زندگی است . اضطراب انواع مختلف دارد که ذکر تمامی آنها در حوصله بحث ما نیست ولی دو نوع آن را که به نوعی باعث به وجود آمدن افکار مسموم می شوند و بنابراین بسیار خطرناک هستند ، در اینجا می آوریم

 تهدید به آشوب

هر روز تهدیدات زیادی از این قبیل را می شنوید . معمولا این نوع تهدیدها، ابتدا به شکل خواهش و یا تقاضا مطرح می شوند و بعد از مدتی می گویند: خواسته ما قابل بحث و مذاکره نیست. و چندی بعد به نوعی تهدید خشن بدل می گردد: اگر خواسته ما را انجام ندهید….

چنین خواهشی دقیقا برخلاف اصول روانشناسی شخصی است ، حتی اگر نتایجی را هم به دنبال داشته باشد . ولی از آنجا که نتیجه حاصله از روی اجبار است ، پس از مدتی بدون حمایت،  شکست را روبه روی خود می بینید . از طرف دیگر دیر یا زود این کار شما تلافی خواهد شد و نتیجه چیزی جز نابودی نخواهد بود . پس تمامی افکاری که حول و حوش تهدید و یا فشار در انجام کاری دور می زنند ، مسموم و نامناسب اند . از طرفی نتایج این مسمومیت مقطعی نبوده و دائما فکر به آن شما را آزار می دهد .

فکر به اضطراب و تشویش 

این حالت معمولا در پاسخ به قرار گرفتن در یک شرایط بحرانی رخ می دهد . آنهایی که دراین شرایط چنین افکاری را در سر می پرورانند ، نمی دانند که چگونه باعث اضمحلال و مسمومیت ذهن و قوای ابتکار فکر خویش هستند . هر تصویر ذهنی ای از تشویش یک پیمانه زهر را به ضمیر ناخود آگاه شما تزریق می کند و از سوی دیگر هر تصوری از اضطراب ، سلسله ای از تفکرات مشوش را به دنبال خواهد داشت و این تفکرات زهر آگین صد چندان اثر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید : بهترین روش جهت تقویت نیروی مثبت درونی

چگونه افکار مسموم را از خود دور کنیم ؟ - تصویر دو

تنفر دیگر عامل پدید آورنده افکار مسموم

یکی دیگر از تفکرات مسموم ، تنفر است . این طرز تفکر انسانهای نیک اندیش را به شیاطینی بدطینت تبدیل می کند و این تنفر به شکل فكر باقی نمانده و به عرصه ظهور نیز پا می گذارد و فجایع روزمره را که در روزنامه ها شاهد آن هستیم ، به وجود می آورد . تنفر باعث از میان رفتن غرور، شرافت و عشق می شود و بدون این ابزار، پیمودن در جاده موفقیت ناممکن است.

باید خاطر نشان شد که موفق شدن، تنها با دانستن روش انجام کارهای نیک میسر نیست، بلکه باید از آنچه که مانع حصول به این هدف است نیز اطلاع کافی داشت. این کار به آسانی عملی است، تنها با اطلاع داشتن از اصول روانشناسی فردی، مشکلات را پشت سر نهاده و موفقیت را پذیرا خواهید شد .

احساس تنفر و نفرت در ضمیر ناخودآگاه انسان ریشه می دواند و آدمی تمامی نقطه نظرات و دیدگاههای مثبت خویش را با رنگی از نفرت نظاره گر خواهد بود و نتیجه چیزی نیست جز نابودی در آتش نفرت و برانگیختن مخالفین برای نابودی خود. ولی از سویی تمامی انواع نفرت سازمان یافته نیستند ، بلکه در برخی موارد تنفر مقطعی بوده و ضربه ای آنی را بر پیکر ضمیر ناخودآگاه وارد می آورند. اما زخم این ضربه تا مدتها بر روح باقی مانده بدن به موفقیت را از انسان می گیرد.

می خواهید از تنفر در زندگی آسوده شوید . بسیار ساده است. ابتدا باید دست از سرزنش خود بردارید و خطایی که مرتکب شده اید با دل و جان بپذیرید و از آن در سی بیاموزید تجربه کنید و دیگر خود را به خاطر انجام آن سرزنش و ملامت نکنید. اگر از تنفر نسبت به خود رهایی یابید ، سایر انواع نفرت نیز در وجود شما خواهد مرد.

زمانی که احساس تنفر از چیزی را ندارید، احساس سبکی و راحتی می کنید. با خنده و لبخند، نفرت و افکار مسموم را از زندگی خود بیرون کنید.

چگونه افکار مسموم را از خود دور کنیم ؟ - تصویر یک

مقاله روانشناسی ایجاد تغییرات فردی در خود و دیگران را حتماً مطالعه نمایید

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false