×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
ویژگی های افراد بی منطق

متأسفانه در زندگی با افراد بی منطق مواجه هستیم ؛ این افراد در خانه محل کار و جاهای مختلف دیده می شود. در صورتی که نحوه برخورد با آنها را ندانیم به راحتی تمام روز و روزگار ما بد می شود. در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با نحوه برخورد با این گونه افراد به طور مفصل صحبت نماییم و راه های کلیدی و تأثیر گذار جهت جذب چگونگی برخورد با آنها را مطرح نماییم. به خاطر داشته باشید که این راهکار ها به صورت کلی ارائه می شود ، شاید فرد بی ‌منطق مورد نظرتان با گفته های مان همخوانی کامل نداشته باشد ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط : ساختار شخصیت افراد و شکل گیری آن

خونسردی و حفظ آرامش در مواجه با افراد بی منطق

حفظ آرامش جهت مقابله با افراد بی منطق

اولین گام جهت برخورد با افراد بی منطق حفظ آرامش می باشد ؛ هر چقدر واکنش کمتری نشان دهیم بهتر می توانیم اوضاع را کنترل و مدیریت کنیم. هنگامی که از دست فردی عصبانی می شوید پیش از آنکه بگویید و بعد پشیمان شوید نفس عمیق بکشید و آرام آرام تا ۱۰ بشمارید. در بیشتر مواقع قبل از رسیدن به ۱۰ شیوه بهتری جهت برخورد با دوست بی منطق خود پیدا خواهید کرد. روشی که مشکل را حل کرده و از تشدید و بزرگ شدن آن جلوگیری خواهد نمود. در صورتی که شمارش تا ده کارساز نبود تا آنجا که لازم است برای خودتان وقت بگذارید و بعد از اینکه آرام شدید به سراغ حل مشکل خود بروید. این را بدانید که هیچ چیز ارزش بحث و نزاع ندارد ، زمانتان با ارزش است و اگر موضوع آنقدر مهم نیست لازم نیست دارد با فرد منفی باف مخالفت تان به بحث و جدل برسد. منطق شما هر که می‌خواهد باشد یکی از اقوام ، همکاران یا هر فرد دیگر مهم این است که سیاست داشته باشید و نحوه برخورد با این افراد را یاد بگیرید و در موقعیت های دیگر تلاش کنیم اطراف چنین افرادی نچرخید و فاصله لازم با آنها حفظ کنید.

مطالب بیشتر : چرا افرادی شاد نیستیم؟! مانع شادی و راه های مقابله با آن چیست !؟

تعامل پیش از انجام واکنش در برخورد با افراد بی منطق

پیشروی جهت برخورد با افراد بی منطق

زمانی که عملکرد ها و حرف های یک شخص بی منطق آزار تان می‌دهد کمی تحمل کنید و پیش از آنکه واکنش نشان دهید مسئله را از بعد مختلفی بررسی کنید و تلاش نمایید که واکنش‌های ممکن و مختلف را نسبت به مسئله مرور کنید . برای مثال زمانی که می‌بینید همکارتان پیام های شما را جواب نمی دهد عصبی و ناراحت نشوید به هرحال احتمالات و علل مختلفی برای این رفتار وجود دارد. تلاش کنید با بررسی تمامی احتمالات او را درک نماییم مثلاً شاید سرش خیلی شلوغ است و واقعاً زمان رسیدگی به پیام هایش را ندارد. همه چیز را به خودتان نگیرید و مسائل را شخصی نکنید ؛ در صورتی که یاد بگیرید برخورد شخصی با مسائل را کنار بگذارید خیلی از واکنش های اطرافیان شما را اذیت نخواهد کرد. واقعیت این است که اعمال و نیات اشخاص معمولاً پیش از اینکه متوجه شما شود با در نظر گرفتن فرد خودشان صورت گرفته که بسیاری از سوء تفاهم ها از بین خواهد رفت. خودتان را جای شخص مقابل بگذارید ؛ با این کار موقعیت او را درک خواهید نمود.

یادتان نرود که درک دیگران و همدردی آنها به معنای نادیده گرفتن رفتارهای غیر قابل قبول و بی منطق آنها نیست نکته در اینجاست که این نحوه برخورد با افراد بی منطق فقط در این است که فراموش نکنید در بیشتر موارد قصد آنها آزار شخص شما نیست. هر چه منطق و ملاحظه را در خود بیشتر پرورش دهید راحت‌تر می ‌فهمید که رفتار این گونه اشخاص از کجا نشأت می گیرد در این صورت مشکل خود را با او حل خواهد بود.

بیشتر بدانید : مشخصات بارز افراد منفی گرا

عدم الزام جهت بحث و جدل در برخورد با افراد بی منطق

عدم درگیری و جدال در مواجهه با افراد بی منطقپ

در مواجهه با افراد بی منطق همواره اوضاع یکسان نیست. همیشه لازم نیست با این افراد برخورد و آنها را قانع نمایید. در اینجا دو سناریو و موقعیت کلی موجود است که شما را تشویق به گذشت کرده و موجب می‌شود به قول معروف مواردی را زیر سیبیلی رد کنید ؛ اول هنگامی که ارتباط شما با این فرد بی منطق همیشگی نیست و کارتان در گرو قدرت و در اختیار اوست. به طور مثال به صورت تلفنی با نماینده خدمات مشتریان شرکتی صحبت می‌کنید و جهت مشکل خود با او چانه می زنید به محض اینکه تلفن را قطع کنید هیچ ارتباطی با آن نخواهید داشت و حتی شماره گیری مجدد مرکز خدمات مشتریان شما را به نماینده دیگری وصل خواهد نمود. پس بیهوده زمان خود را تلف نکنید اصلاً لازم نیست با چنین فردی بحث و جدل نمایید. اشخاص بی منطق معمولاً نظیر انسان‌های دیگر خصلت‌های خوب نیز دارند فقط کافیست بدانید که چگونه با روی مثبت آنها طرف شوید. در هر دو مورد بیان شده باید تحمل به خرج دهید و پیش از بروز هر واکنشی اوضاع را بسنجید.

بیشتر بخوانید : الگوبرداری از افراد موفق

داشتن طنز محترمانه و پیشروی جهت برخورد با افراد بی منطق

طنز یکی از ابزارهای قوی در ارتباطات است ؛ سعی کنید سریع ناراحت نشوید و فضا را شاد کنید. برای مثال اگر همکاری دارید که کمی خودخواه و متکبر است یخش را بشکنید ؛ به طور مثال صبح ها وقتی با او سلام و احوال پرسی می کنید آن طور که باید و شاید تحویلتان نمی‌گیرد جا نزنید و ناراحت نشوید. از طنز کلامی و شوخی های بامزه و ظریف استفاده کنید ، رابطه‌تان با چنین شخصی گرم کنید باور کنید این راهکارها خیلی فوق العاده به حساب می آید و نشان دهنده آرامش و کنترل شماست و موجب می شود مسئله ای که وجود دارد واضح و مشخص گردد. معمولاً طنز و شوخی ملایم فرد بی منطق را خلع سلاح می‌کند.

پیشرو باشید اما پیرو نباشید ؛ به این منظور زمانی که دو نفر با یکدیگر در ارتباط هستند یکی از آنها در رابطه نقش رهبر و مدیر را بر عهده می گیرد و یکی پیشرو و دیگری پیرو است. اما در روابط سالم این نقش ها بین دو طرف در چرخش است افراد بی منطق معمولاً خواهان رهبری هستند و اصطلاحاً رئیس بازی در می آورند. برای تغییر این گونه رفتار باید موضوع را تغییر دهید و کاری کنید که موضوع بحث منحرف شود. با این کار سلطه ‌گری شخص کم شده و در های بحث و گفتگوی جدیدی باز خواهد شد

تعیین عواقب بی منطق بودن

تعریف و مشخص کردن عواقب برخورد با اینگونه افراد یکی از مهمترین توانایی ها و مهارت ها در مقابل آنهاست. یعنی وقتی عواقب کار این فرد را برایشان مشخص کنید آنها در می یابند رفتارشان چه نتیجه ای در پی خواهد داشت. با مشخص کردن بی منطق بودن می توانید تغییرات مثبتی نیز ایجاد کنید. در نهایت به عنوان آخرین بحث از این مقاله برای شناخت نحوه برخورد با افراد بی منطق باید هنر ارتباطات را بیاموزید. هر چه مهارت‌های ارتباطی تان را گسترش دهید کمتر ناراحت خواهید شد ، اعتماد به نفس شما بالا رفته و رابطه بهتری نیز خواهید داشت . در واقع با یادگیری نحوه برخورد با اینگونه افراد قابلیت‌ های ارتباطی خود را ارتقاء داده و می ‌توانید مدیر و رهبری تأثیرگذار و شایسته باشید.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false