×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه تغییر را آغاز کنید - پاکدشت نیوز

اگر خواهان تغییر جدی هستید و می خواهید جایگاه بهتری نسبت به آنچه در حال حاضر دارید، داشته باشید بهتر است افکار، کلمات و اعمالتان را تغییر دهید،

حتی اگر در این مسیر زحمات زیادی را تحمل کنید. برای آن که به خلق مجدد خود و زندگیتان بپردازید به شیوه زیر عمل کنید؛

از فهرست خواسته های خود کارهایی که میخواهید انجام دهید، چیزهایی که میخواهید داشته باشید یا فردی که می خواهید باشید یک مورد را انتخاب کرده، مراحل زیر را برای آن انجام دهید:

 

۱٫درباره آن انتخاب فکر کرده و آن را ارزیابی کنید:

هر آنچه در اطراف شما وجود دارد، با یک طرح اولیه شروع شده است. به اتاقی که در آن نشسته اید توجه کنید. پنجره، زمین، در، کامپیوتر و … تمام اینها زمانی یک ایده در ذهن فردی بوده است. پس اولین قدم برای خلق و نواوری، فکر کردن است. اما باید تصویری روشن و مشخص از آنچه می خواهید، در ذهن داشته باشید. برای داشتن این تصویر روشن، لازم است نیازهای عاطفی خود را در مورد خواسته هایتان کشف کنید، به عبارتی دریابید چه عاطفه و نیاز درونی در پس خواسته هایتان وجود دارد. برای مثال، اگر خواهان خرید اتومبیل اید، می توانید برای پی بردن به نیاز درونی خود سؤالاتی از این قبیل از خود بپرسید: میخواهم اتومبیل بخرم. چرا؟ … برای آن که قادر باشم دور شهر بگردم، چرا؟ برای این که محتاج دیگران نباشم. چرا؟ برای اینکه مستقل باشم. چرا؟ برای آنکه بتوانم هر زمان که دلم می خواهد، تردد کنم، چرا؟ میخواهم کنترل زندگی در دستم باشد و برای هر خواسته مادی یک پشتوانه عاطفی و یک نیاز درونی وجود دارد. این نیاز را کشف کنید. بسیاری مواقع کشف آن نیاز درونی سبب می شود خواسته های خود را بهتر شناخته و به واقعی یا غیرواقعی بودنشان و نیز ضروری یا غیرضروری بودنشان، پی ببرید این روش به شما کمک می کند تصورات خود را شفاف تر سازید و خواسته های حقیقی و غیر حقیقی خود را کشف کنید. ضرورت های خود را بشناسید تا بتوانید اولویت بندی مناسبی برای نیازها، خواسته ها و آرزوهای حقیقی خود قائل شوید.

چگونه تغییر را آغاز کنید

 

دیگر مراحل آغاز تغیر

 

۲. پس از ارزیابی خواسته خود، آن را بر روی کاغذ آورده و درباره آن صحبت کنید:

پس از آن که تصویر روشنی از آنچه می خواهید، به دست آوردید و نیازهای درونی خود را به طور حقیقی کشف کردید، خواسته خود را بنویسید و آن را اعلام کنید به نظر می رسد وقتی درباره خواسته خود صحبت می کنید، خواسته هایتان به سمت حقیقی شدن پیش می روند. درست مثل آنکه به جهان اعلام میدارید قرار است چه اتفاقی رخ دهد. در بسیاری موارد نیز آگاهی یافتن دیگران درباره خواسته های شما و یاری رساندن آنها سبب می شود در مسیر آنچه که خواهانش هستید، گام بردارید. اظهار قاطعانه یک خواسته، آن را به صورت یک هدف درآورده و به واقعیت نزدیک می سازد.

بیشتر بخوانید: ترک منفی بافی

۳٫خواسته خود را به مرحله عمل در آورید:

گام های کوچکی بردارید. آخرین مرحله خلق و نوآوری، عمل کردن است. بعد از اینکه درباره خواسته هایتان به طور شفاف و مشخص اندیشه کردید، آن را به روی کاغذ آورده و درباره آن صحبت کردید، قدمهای محسوسی بردارید. فعالیتهای خود را گام به گام به سمت خلق چیزی که می خواهید آغاز کنید. همیشه انتظار گام های بلند را نداشته باشید، گامهای کوچک ولی پیوسته در بسیاری مواقع، به شکل مطلوبی شما را به نتیجه می رساند. استمرار، پشتکار و توکل به خدا را از یاد نبرید.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false