×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه روی دیگران تأثیرگذار باشید؟

در طول زندگی خود حداقل بر روی ۲۵۰ نفر تاثیر می گذاریم. هر یک از انسان ها به نوعی مسئولیت رهبری و مدیریت دیگران را به عهده متاسفانه تحقیقات گویای این مطلب است که اکثر خانم ها تأثیر و اعتبارخود را دست کم می گیرند. چه بخواهید یا نه، چه باور داشته باشید و یا خیر شما یک فرد تاثیر گذار هستید. مردم به عقاید شما توجه می کنند و اعمال خود را بر اساس آن پی ریزی می کنند. هشت اصل زیر به شما کمک می کند تا بتوانید تاثیر مطلوبی را بر روی دیگران ایجاد کنید.

۱- آرزوی تغییر دنیا به مکان بهتری را داشته باشید، دامنه دید خود را افزایش دهید:

چیزی را بخواهید که فراتر از توانایی هایتان است تا شما را به چالش وادارد. اگر تنها به زمان حال و به شخص خود توجه کنید و تمام مدت در پی جمع آوری مادیات و خوش گذرانی باشید، خیلی زود درگیر خواب غفت می شوید و احساس نارضایتی از زندگی به شما دست میدهد. مدیریت به معنای کمک گرفتن از دیگران برای تبدیل رویاها به واقعیت می باشد. سعی کنید برای رسیدن به ارزش ها تلاش کنید. برای رویاهایتان از جان خود مایه بگذارید تا بتوانید با فکر کردن به آنها، به وجد آیید.

مقاله پیشنهادی : چگونه تغییر را آغاز کنید

۲- توانایی های خود را شناسایی کنید:

هر کدام از ما توانایی هایی داریم که با اتکا به آنها قادر به انجام کارهای بزرگی هستیم، اما باید خلا موجود را با کمک گرفتن از افراد مجرب پر کنیم. برای به دست آوردن نتیجه بهتر سعی کنید با گروه کار کنید. باید از توانایی های خود بهره بگیرید و افراد گروه را بر اساس توانایی های شخصی شان گرد هم آورید. خانواده شما هم می توانند به نوعی یک گروه محسوب شود. آیا شما به تک تک افراد خانواده در سنجش توانایی هایشان کمک می کنید؟

به عنوان عضوی از یک گروه و یا یک خانواده، باید دیگر اعضا را مرتبا ملاقات کنید. اهداف خود را تعیین کنید و هر چند وقت یکبار آن را مرور کنید تا نقطه تمرکز خود را از دست ندهید. اهداف بلندمدت و کوتاه مدت خود را تعیین کنید و عملکرد خود را در هر ۲ تا ۳ سال یکبار ارزیابی کنید؛ تا با این کار ان افزایش یابد. شما باید هر کجا که لازم بود اعتبار خود را نیز گروبة باشید و اطرافیانتان را نیز برای رسیدن به اهدافشان تشویق کنید.

٣- تلاش برای بهترین ها:

افراد تنها با توجه به رفتاری که در شما نمر بود اعتبار خود را نیز گرو بگذارید، قدردانی بینند اگر می خواهید در آنها تأثیر بگذارید تا به پله های بالاتر صعود کنند و بتوانید به عنوان مدیر موفقی شناخته شوید لازم است که نه تنها کار منطقی را انجام دهید بلکه باید آنها را به درستی نیز انجام دهید. اگر می خواهد چیزی را به دیگران یاد بدهید باید خود در ابتدا آن فاکتورها را رعایت کنید. رهبران پرتاثیر و با نفوذ می بایست همواره برای رسیدن به بهترین ها تلاش

۴- مصر باشید:

مادر ترزا یک زن مصمم بود. رمز موفقیت یک مدیر موفق در کنند. استقامت و پایداری خلاصه می شود. هیچ گاه میدان را ترک نکنید. شاید دوستان و دشمنان شما را اغوا کنند که از کار کردن دست بکشید اما نباید فریب آنها را بخورید و از مرحله به در شوید. سعی کنید همیشه ثابت قدم و مصمم باشید. اگر می خواهید دنیا را عوض کنید باید پافشاری به خرج دهید. افراد بانفوذ زندگی خود را با تنبلی و راحتی سپری نمی کنند. آنها افرادی نیستند که استعدادهای خاصی داشته باشند بلکه کسانی هستند که از اشتباهات خود درس گرفته، از زمین بلند می شوند و دوباره شروع به تلاش می کنند.

۵- مقاومت به خرج دهید :

اگر مدیر هستید باید توانایی حل مشکلات را داشته باشید، گاهی این تصور غلط ایجاد می شود که باید به تنهایی به جنگ تمام مشکلات بروید و یا مثلا اگر مشکلی به وجود آمد پس ما قطعا در وجود خودمان دچار مشکل هستیم. اما واقعیت چیزی جز این است؛ ما بدون توجه به اینکه مشکلات تا چه حد می توانند دردآور باشند باید مسئولیت آنها را به عهده بگیریم و در رفعشان از هیچ تلاشی مضایقه نکنیم. با فرار، کاری از پیش نمی رود. خیلی ساده است که در انتظار بنشینیم تا شخصی از راه برسد و تمام مشکلات ما را به یک باره حل کند. اما شما نباید صبر کنید تا دیگران به کمک شما بیایند، خوب است که  در همین حالا خود را برای رویارویی با مشکلات آماده کنید. اگر بر روی کاری که انجام میدهید تسلط داشته باشید، لازم نیست در زمان بروز مشکلات به سوراخ موش پناه ببرید. تفاوتی که بین رهبران و پیروان وجود دارد دانایی مواجه شدن با مشکلات و حل آنها به وسیله اتخاذ تصمیمات مناسب می باشد.

مقاله پیشنهادی : روشهای موثر جهت بهتر شناختن علایق

۶-یک الگوی مناسب باشید:

واقعا جای تعجب دارد که بعضی از افراد خواهان مقام های بالایی هستند اما خواستار قبول مسئولیت نمی باشند. البته مایعی است که بخواهید از مسولیت شانه خالی کنید، اما اگر می خواهید تأثیر پایدار و مثبتی را بر روی اطرافیان خود بگذارید باید ساعت های متمادی کار کنید. با کار کردن ثابت می کنید توانایی حل مشکلات و انتخاب مسیر درست را دارید. وظیفه یک مدیر خدمت کردن است حال چه در محیط خانه و چه در محل کار.

 ۷- نیکخو باشید:

روزنامه ایالتی ونکوور در یکی از شماره های خود منتشر کرد که هر انسان بالغ روزانه به طور متوسط ۲۰۰ دروغ می گوید. این دروغ ها شامل هر چیزی می شوند: عذر خواهی به دلیل رفتار بد مثلا گفتن جمله ای شبیه به این «من اصلا قصد آزار تو را ندارم» و ….. البته بر سر رقم مذکور اختلافاتی وجود دارد اما همه ما به خوبی می دانیم که خیلی کمتر از آنچه که باید و شاید صادق هستیم. اگر خودتان کاری را درست انجام نمی دهید، نباید انتظار داشته باشید که کارمندان و یا حتی فرزندانتان آن را به درستی و بدون هیچ گونه خطا و اشتباهی انجام دهند. باید زندگی خود را بر اساس یک دستورالعمل اخلاقی قوی دنبال کنید و کلیه تصمیمات خود را بر پایه آن استوار نمایید. رفتار خود را بر چه اساس پی ریزی می کنید؟ آیا برای خود استانداردهای اخلاقی تعیین کرده اید؟ آیا از عبارتی نظیر «من هیچ وقت چنین کاری را انجام نمی دهم» و یا این گزینه برای من انتخاب مناسبی نیست» استفاده می کنید؟ اگر برای خود ارزش های اخلاقی قائل نیستید بهتر است همین حالا بنشینید و شروع به نوشتن آنها کنید. اگر برای خود معیار مشخصی نداشته باشید ممکن است در زمان مواجه شدن با وسوسه ها کاری انجام دهید که بعدها موجب پشیمان شما شود.

 ۸- خداوند را راهنمای خود قرار دهید:

الیزابت دال، رئیس اسبق صلیب سرخ آمریکا در یکی از مصاحبه های خود اظهار داشت: برای من ای یک نیروی فرا انسانی خیلی ارزشمند است. اگر بخواهم یک کار دشوار انح و یک تصمیم جدی بگیرم تنها به توانایی های شخصی خود اتکا نمی کنی را تمام امور را به خدا واگذار می کنم.» اليور هلمز می گوید: «چیزی که دارای اهمیت است، این نیست که در کجا ایستاده ایم بلکه جهتی است که میخواهیم به سمت آن حرکت کنیم » می خواهید طی ۵ سال آینده به کدام سمت حرکت کنید؟ ۱۰ سال و یا ۲۵ سال دیگر چطور؟ قصد دارید آن ۲۵۰ نفری را که بر روی آنها تأثیر می گذارید با خود به کدام سمت بکشانید؟

شما نیز قادر به تغییر خود و دنیای اطرافتان می باشید به شرطی که اجازه دهید تا خداوند راهنمای شما باشد. شما از این طریق به آرامشی که در جستجوی آن هستید می رسید و می توانید در زندگی خود تعادل برقرار کنید. هیچ کس به تنهایی کامل نیست اما هر یک از ما این فرصت را داریم تا با اتکا به خداوند زندگی خود را تکامل بخشیم. شما در هر لحظه می توانید با اتکا به نیروی ایمان خود با خداوند ارتباط برقرار کنید. دعا کردن امر ساده ای است و تنها صحبت کردن با پروردگار می باشد. خداوند از درون قلب شما آگاه است. گفتارتان چندان مهم نیست چرا که خداوند با قلب شما عجین گشته است. در این قسمت برای شما یک پیشنهادی داریم

” پروردگارا می خواهم با تمام وجود خود، تو را درک کنم، من نیاز خود را به درگاه تو آورده ام تو نیز درهای خود را بر روی من باز کن و به عنوان منجی مرا یاری ده. کنترل زندگی خود را به دستان توانای تو می سپارم باشد که گناهان مرا ببخشایی و مرا در زند هدایت کنی تا کسی شوم که تو میخواهی”

آیا این دعا آرزوهای قلبی شما را شروع کنید تا نیروهای قلبی شما را در بر نمی گیرد؟ شما می توانید همین حالا دعا .. تا نیروهای غیبی همان طور که وعده داده شده است به کمک شما آید.

اگر می خواهید خداوند به زندگی شما وارد شود؛ باید همواره از او سپاسگزار و قدردان باشید. او هیچ گاه شما را تنها نخواهد گذاشت. اگر خدای خود را بهتر بشناسید و بفهمید که تا چه حد شما را دوست میدارد آنگاه می توانید طعم حقیقی زندگی را بچشید.

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false