×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه شخصیت زنان را بشناسیم؟ - تصویر اصلی

در این مقاله به تحلیل شخصیت زنان می پردازیم و ۴ بعد اصلی آن را به تفکیک بیان می کنیم . در یکی از نظریه های مشهور روانشناسی زنان ، شخصیت زن به ۴ بعد اصلی تقسیم شده است که این ابعاد در مقاله ها و نظریه های مختلف اسامی گوناگونی دارند اما از نظر مفهوم کاملا باهم مشابه هستند . این چهار بعد عبارتند از: آمازون ، مادونا ، مادرانه و معشوقه . با توجه به تحقیقات انجام شده در اکثر جوامع مشاهده شده است که به علت تبعیض بیش از حد علیه زنان و در مقابل بازخورد ،رزنان بیشتر به سمت بعد شخصیتی آمازون و مادونا گرایش پیدا کرده اند که این امر موجب نوعی افسردگی اجتماعی برای زنان شده است . در ادامه به توضیح و تفسیر هر یک از این ابعاد می پردازیم .

بیشتر بخوانید : مشکلات جنسی زنان چگونه درمان می شوند ؟

ارکان شخصیت زنان

آمازون

در یکی از جزایر آمازون قانون و حکومتی زن سالار وجود داشته است که طبق آن هیچ مردی حق ورود به این جزیره را نداشته و زن ها فقط برای آمیزش جنسی و بچه دار شدن مردها را خارج از جزیره به کار می گرفتند . حتی درصورتی که فرزند آنها پسر بود آن را بزرگ کرده و بعد از سن مشخصی از جزیره اخراج می کردند. این زنان تمام کارهای مردانه را خودشان انجام می دادند و دیگر ظرافت زنانه خودشان را از دست داده بودند. هم زن کارگر داشتند هم جنگجو هم سوارکار و … .

معشوقه

این حس همان حس وحده گرایی زنانه است . حسی که به علت آلت نوع دخولی خود و فیزیولوژی زن در زنان به وجود آمده و میل بر این دارند که تنها بدن خود را در اختیار یک مرد قرار دهند. آنها عشقشان را به یک مرد داده و او را تبدیل به تمام زندگی خود می کنند. آنها دارای شخصیتی آرام و کامل بوده و می توانند با حس مادرانه قوی و مادونای نرمال خود مردشان را برای همیشه مال خود کنند. این قابلیت زن از قابلیت های زنانه اصیل می باشد. گاهی بعضی از مردان نیز به این بعد زنانه می رسند که اکثرا شکار زنان آمازونی می شوند و مورد سوء استفاده احساسی آنها قرار می گیرند. ایده آل ترین شخصیت زنان از نظر روانشناسی زن معشوقه – مادرانه قوی و مادونا – آمازون نرمال می باشند . بیمار ترین زنان از نظر روانشناسی زن آمازون – مادونا قوی و مادرانه – معشوقه کاملا ضعیف می باشند .

هم چنین بخوانید : روانشناسی انواع صمیمیت عاطفی

چگونه شخصیت زنان را بشناسیم؟ - تصویر دو

زنانگی (بانوی واقعی بودن) از شخصیت زنان

در جهانی زندگی می کنیم که رفتارهای خوب و شایسته و آداب رفتاری از ابتدای پیدایش آن با توجه به دوره های مختلف زمانی و فرهنگهای مختلف همواره مورد توجه بوده و از ابتدا تا کنون برای رشد و تکامل آن پندهای بسیاری به بشر داده شده ،اما با گذشت قرن ها و پیدایش فرهنگ های مختلف ،الگوهای رفتاری و اعتقادی آدم ها تغییر کرده و به جای داشتن عادات رفتاری و مد شخصی ، دائما پیگیر الگوبرداری غلط هستند، حال با این اوصاف یک بانو برای داشتن رفتاری بجا و شایسته، چگونه رفتار کند و در عین حال پوششی شیک و محترمانه داشته باشد؟

مزیت بانو بودن

همه خانم ها، خانم به دنیا می آیند، اما احساس نیاز و گرفتن شخصیت زنان کامل و تبدیل به بانو شدن یک تعهد به رشد شخصی است . برای این رشد باید یک سفر طولانی در طول زندگی داشت. این یک تعهد ارزشمند است که هم خود یک خانم و هم دیگران از این رشد شخصیتی بهره می برند.

مقاله روانشناسی نحوه برخورد صحیح با خانم ها با کلیک بر روی لینک بخوانید .

چگونه شخصیت زنان را بشناسیم؟ - تصویر سه

شخصیت زنانه چیست؟

صحبت در مورد ویژگی ها و خصوصیات زن ایده آل با زنانگی شروع می شود. زنانگی کیفیتی لطیف و ظریف است که در ظاهر، رفتار، اعمال و طبیعت زنان  دیده می شود. زنان زنانه، لطيف ، وابسته، مطیع، قابل اعتماده ساده و کودکانه هستند. بهترین راه برای توصیف زنانگی با فقدان توانایی ها و خصوصیات مردانه در آنهاست ؛ نداشتن خشونت ، قابلیت ، کارایی ، شجاعت و قدرت مردانه

مردان عاشق زنانگی خانم ها هستند زیرا با مردانگی آنها تضادی عمیق دارد. یک زن زنانه باعث می شود مرد مردانگی بیشتری احساس کند و این احساس یکی از بهترین تجربیات برای اوست . زنانگی و احساسات لطیف و رمانتیک در مرد پابه پای هم پیش می روند . وقتی شخصیت زنانه و زنانگی نباشد ، احساسات لطیف هم نیست . با اینکه ممکن است هنوز دوست تان داشته باشد . به شما احترام بگذارد و کارهایتان را تحسین کند، اما دیگر آن جنبه لطيف آنها را بیدار نمی کنید. زنی که زنانگی واقعی داشته باشد ذاتا به سوی همه جوانب زنانگی کشیده می شود. از اینکه یک زن باشد احساس غرور می کند، به اینکه خصوصیاتی متفاوت با مردان دارد به خود می بالد، از مادر بودن احساس لذت می کند، از کار خود در خانه احساس رضایت می کند و علاقه ای به شرکت در دنیای مردانه ندارد . مناطق تمرکز هم درونی و هم بیرونی هستند و زنانگی بیرونی به ظاهر ، طرز لباس پوشیدن و طرز حرکات و اعمال فرد بستگی دارد و زنانگی درونی طبیعت و نگرش شما به نقش زن را پوشش می دهد . زنانگی درست متضاد مردانگی است و با تاکید بر این تفاوت ها به دست می آید. اگر می خواهید واکنشی زنانه به چیزی داشته باشید، در مورد مردان تحقیق کنید و درست متضاد آن را انجام دهید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false