×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
چگونه مرد کاریزماتیک باشیم ؟ - تصویر اصلی

احتمالاً تابه حال برای تان پیش آمده که در مورد یکی از اطرافیان خود به دیگران گفته باشید که فلانی مهره مار دارد یا در مورد او مثال آهنربا را به کار ببرید که هر فردی را به خود جذب می کند . درست است که بخشی از این جذابیت ها همچون استعداد ذاتی به برخی افراد داده شده اما نمی توان نقش مؤثر آموزش و محیط را نیز بی اهمیت دانست . اگر می خواهید بدانید که شما هم در گروه مردان کاریزماتیک قرار دارید یا خیر ، می توانید مواردی که در ادامه به شما معرفی خواهد شد را بررسی کرده و از خود بپرسید که آیا این خصوصیات را دارا هستید یا نه ! تا ببینید به عنوان یک مرد کاریزماتیک شناخته می شوید یا خیر ؟

بیشتر بخوانید : مشکلات تناسلی مردان

به عنوان یک مرد کاریزماتیک شنونده بسیار خوبی هستید ؟

یکی از متخصصان زبان بدن و نویسنده کتاب «چگونه نخستین برخورد خود را تأثیرگذارتر کنیم؟ » یعنی خانم «پتی وود» می گوید : شما هم ممکن است تصور کنید که جذابیت شخصیت افراد به آنچه می گویند است . اما در بسیاری از مواقع ، زبان بدن برای دارا بودن چنین جذابیتی کفایت می کند . وی بر این باور است که مرد کاریزماتیک ، عمدتاً شنونده بسیار خوبی است و به همین دلیل نیز بر دیگران تأثیر بسیار خوبی می گذارد . اگر به دیگران نشان دهید که به آنها علاقه دارید و برای شان اهمیت قائل هستید ، حس خوبی نسبت به شما خواهند داشت ، به همین دلیل نیز افراد کاریزماتیک شنونده های بسیار خوبی هستند . اینکه به چشمان فرد مقابل تان نگاه کنید ، موبایل خود را کنار گذاشته و یک شنونده خوب باشید می تواند تأثیر بسیار مثبتی در احساس دیگران نسبت به شما داشته باشد .

چگونه مرد کاریزماتیک باشیم ؟ - تصویر سه

به عنوان مرد کاریزماتیک از فرد مقابل سئوال می پرسید؟

افرادی که زیاد صحبت می کنند عمدتأ به دنبال فرصتی می گردند تا دوباره بتوانند صحبت کنند . گوش دادن به صحبت های دیگران تنها شنیدن اصوات آنها به شمار نمی آید، بلکه باید قابلیت درک شدن نیز در چنین شنیدنی وجود داشته باشد. صحبت های شما باید به گونه ای باشد که اطلاعات تان را بیشتر کند . اگر در هنگام صحبت با دیگران از آنها سئوال هایی نیز بپرسید که به موقع باشند و باعث درک بهتری از آن فرد شوند ، تأثیرگذار تر خواهند بود . به این ترتیب شما به عنوان یک مرد کاریزماتیک شناخته می شوید .

مردان کاریزماتیک  اجازه می دهند صدایشان به خوبی شنیده شود :

آیا عمدتاً شنونده خوبی است ؟ با این حال ، برای آنکه شنیده نیز بشود دیگران را متوقف می کن د. اما باید توجه داشته باشيد زمانی که این کار را انجام می دهید به موقع باشد . تنها زمانی دیگران را متوقف کنید که ایده سازنده ای برای مشارکت داشته باشید تا دیگران از این کار شما دلگیر نشوند . درضمن حتماً با صدای رسا صحبت کنید تا تأثیر گذارتر باشید . هنگام صحبت کردن تن صدای خود را بالا و پایین ببرید تا صحبت کردن تان برای دیگران یکنواخت نشود .

هم چنین بخوانید : کاریزما چیست ؟ چگونه کاریزماتیک باشیم ؟

آیا احساساتتان را به عنوان یک مرد کاریزماتیک نشان می دهید ؟

این گونه مردان دقیقاً همان احساسی را که تجربه می کند به واسطه چهره خود به دیگران نشان می دهد . این افراد در هنگام شادی چهره ای بشاش دارند و در زمان خستگی نیز ژست های مرتبط با این احساس را نشان می دهند . این انتقال احساس واضح آنها به شما کمک می کند که ارتباط بهتری با آنها برقرار کنید .

 آیا می توانید برخی از عکس العمل ها را تعدیل کنید ؟

از طرف دیگر ، فیلتر کردن برخی از احساسات تان می تواند از شما شخصیت جذاب تری بسازد . اینکه بتوانید خشم خود را اندکی تعدیل کنید می تواند به جذابیت شما بیافزاید. حتی زمانی که لبخند نمی زنید ، بشاش هستید؟ برخی از افراد حتی زمانی که لبخند هم نمی زننده شادتر از دیگران به نظر می رسند که این باعث می شود به عنوان یک مرد کاریزماتیک شناخته شوند . اما اگر در زمان شاد بودن هم ادا و اصول های مخصوص خود را داری و حس خشنودی را به دیگران منتقل نمی کنید ، دیگران از شما فاصله خواهند گرفت . اگر در میان چنین افرادی قرار دارید ، تلاش برای ایجاد تغییر در آن ها می تواند در افزایش جذابیت شما مؤثر واقع شود.

چگونه مرد کاریزماتیک باشیم ؟ - تصویر یک

بدون آنکه کلامی ادا کنید مثل یک مرد کاریزماتیک ابراز همدردی می کنید ؟

این افراد نه تنها زمانی که صحبت می کند به خوبی احساسات خود را به دیگران منتقل می کند ، بلکه در مواقعی که نیازی به صحبت کردن وجود نداشته باشد نیز با حالات چهره و بدن در هر موقعیت شاد و یا درد آوری با دیگران همراه می شود .

برخی از حالت های بدن مانند بالا نگه داشتن سر و یا بازوها می تواند حالت شادتر و سرحال تری از شما را به دیگران نشان دهد. این کارها نه تنها می تواند برای دیگران مفرح باشد، بلکه برای خودتان نیز به واسطه ترشح ماده شیمیایی به نام «اندورفین» و کمک به بهتر کردن وضعیت خلق و خوی تان، مفید است و شما را مثل یک مرد کاریزماتیک جلوه می دهد.

آیا می توانید بدون آنکه وحشت زده به نظر بیایید مستقیما به چشمان طرف مقابل نگاه می کنید؟

بانگاه کردن مستقیم به چشمان فردی که صحبت می کند، به او می فهمانید که برای او ارزش و احترام قائل هستید. اما زمانی که به سمت پایین نگاه می کنید، در فرد مقابل، احساس ناامنی به وجود می آورید. اینگونه مردان نه تنها به چشمان فرد مقابل نگاه می کند، بلکه لبخند نیز می زند و سرش را نیز گاهی به علامت تایید تکان می دهد.

برای مطالعه مقاله روانشناسی بیماری پارانویید یا شکاکی بر روی لینک کلیک کنید

در قامت یک مرد کاریزماتیک احساسات دیگران را به خوبی می خوانید؟

تعديل در عکس العمل ها از خصوصیات افرادی است که از شخصیتی جذاب و کاریزماتیک برخوردار هستند. اینگونه مردان بیش از آنچه در دیگران می بیند را در می یابد. به عنوان مثال ممکن است که در یابد لبخند فردی از روی اجبار شده است. همچنین به بی قراری و اضطراب افراد حتی در مواقعی که لبخند می زنند، نیز پی می برد.

مردان کاریزماتیک روابط پایداری با دیگران دارند :

زمانی که با فردی در مدت زمان نسبتا طولانی در تماس هستید و بدون در نظر گرفتن جریاناتی چون رفتارهای رسمی و اداری، واقعا به دیدن دوباره آن فرد علاقه فراوانی نشان می دهید، برای فرد مقابل جذاب به نظر خواهید رسید. بنابراین در آینده با آن فرد در ارتباط خواهید بود و از وی خبر خواهید گرفت، زمانی که نسبت به به فردی احساسات خاسی دارید، او نیز شما را فرد خاصی قلمداد می کند. در اینصورت شما یک مرد کاریزماتیک هستید.

چگونه مرد کاریزماتیک باشیم ؟ - تصویر دو

به عنوان یک مرد کاریزماتیک خود را متعلق به گروه یا طبقه خاصی نمی دانید؟

خودتان را به تمام افراد از تمام نسل ها، پیشینه ها و فرهنگ ها نزدیک می دانید و این کار را صرف نظر از اینکه با چه کسی مواجه می شوید، انجام می دهید. چنین برخوردی به شما کمک می کند که شخصیت جذابی داشته باشید. هر اندازه بیشتر بیرون بروید و با افراد بیشتری در ارتباط باشید. تفاوت انسان ها با یکدیگر را نیز بیشتر در خواهید یافت. با این کار قادر خواهید بود افراد بهتری را در موقعیت های گوناگون برگزینید و مانند یک مرد کاریزماتیک عمل کنید.

مردان کاریزماتیک به جز خودتان به دیگران نیز اهمیت می دهند :

زمانی که با فردی تماس بدنی پیدا می کنید، مثلا بازوی او را می گیرید و به او می گویید که از دیدار با او لذت برده اید، آن فرد ذهنیت خوبی از شما پیدا خواهد کرد. با این کار فرد مقابل احساس تنهایی نخواهد کرد و اندکی دلگرم خواهد شد. تنها مراقب باشید که در محیط های کاری و حرفه ای این کار با قوانین محل کارتان در تضاد نباشد و شخصیت کاریزماتیک شما به خطر نیفتد.

به عنوان یک مرد کاریزماتیک در هنگام صحبت کردن تصویر سازی می کنید؟

اگر در هنگام صحبت با دیگران تصویر روشن تری از آنچه می گویید داشته باشید و در حین توضیح دادن موضوعی مثال های تصویری بیاورید، آن وقت به درک بهتر دیگران از موضوع مورد بحث کمک خواهید کرد. همچنین با این کار در نظر آن فرد یا گروه، به عنوان یک مرد کاریزماتیک جلوه می کنید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false