×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
کارآفرینی برای جوانان بهبود یافته از آسیب های اجتماعی

هدف از برگزاری نشست مذکور ارائه طرح به نهادهای حاکمیتی، خیرین، سرمایه داران، NGO ها و علاقمندان میباشد که به همت موسسه سلامت روان افق روشن با مدیریت سرکار خانم شهین نژاد صورت گرفت.

لذا با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و فضای معنوی حاکم بر این ماه، ضیافت افطاری با حضور نمایندگانی از :

سازمان بهزیستی تهران (جناب آقای وحیدنیا) ، خانه روانشناسان و مشاوران  و حرف یاورانه ( جناب آقای مداحی)، رئیس صنف پارچه کل کشور(جناب آقای شیرازی)، جمعیت آموزش و پیشگیری از ایدز (آقای دکتر جهانمیری)، مرکزحمایت از حقوق کودکان (خانم دکترخوشنویس)، جمعیت بهبود یافتگان (آقای سرانی)، سازمان فنی و حرفه ای ( خانم سیارپور)، دانشگاه علامه طباطبائی (خانم منصوری)، خیریه نیکان (خانم همتی و آقای صادقی)، شهرداری تهران (خانم عامری)، چند مرکز کارتن خوابی و بهبودی ازاعتیاد و خیرین برگزار گردید.

 

کارآفرینی برای جوانان بهبود یافته از آسیب های اجتماعی با اجرای آقای دکتر جعفروند

 

این نشست صمیمی با اجرای جناب آقای دکتر فرشاد جعفروند مبنی بر ارائه کلیات و ضرورت حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی آغاز و اداره گردید. در همین مراسم بخشی از فعالیت های اجتماعی موسسه سلامت و روان افق روشن در عرصه های گوناگون از جمله حادثه زلزله کرمانشاه و .. پخش گردید.

در ادامه سرکار خانم شهین نژاد نسبت به ارائه و معرفی پروژه اقدام نموده و اعلام داشته اند در فاز اول این کار، با بازسازی لوازم خانگی توسط جوانان بین ۱۳ تا ۱۸ سال بهبود یافته اجتماعی در تهران آغاز خواهد شد.هدف نهایی این طرح در چند فاز میباشد.

فاز اول : شناسایی این جوانان و سپس آموزش مهارت های زندگی

فاز دوم : آموزش مهارتهای استفاده از ابزار و تکنیکال نمودن این جوانان

فاز سوم : ایجاد کسب و کار و درآمد پایدار خود خواهد بود و نهایتاً تغییر سبک زندگی این جوانان.

نحوه مشارکت در این پروژه در قالب های زیر از میهمانان درخواست گردید:

تامین مدرس – تامین وسایل اهدایی – تامین لوازم خانگی و مواد اولیه – تامین فضای فیزیکی و تامین مالی که خوشبختانه بخشی از هزینه های مالی و فضای فیزیکی توسط میهمانان عزیز تقبل گردید .

ادامه با سخنرانی جناب آقای دکتر محمد ابراهیم مداحی و جناب آقای وحیدنیا و پرسش و پاسخ میهمانان ادامه پیدا کرد و نهایتاً از تجربه موفق بعضی از مدعوین از جمله یکی از اعضای تیم پروژه کارآفرینی، آقای هادی شعبانی، رکورد دار دوچرخه سواری یک پا در عرصه بین المللی استفاده گردید و در پایان با پذیرایی افطاری مراسم به پایان رسید.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false