×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما گزارش می دهد:
واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرک های صنعتی پاکدشت این روز ها با مشکل کمبود آب مواجه هستند.
کم آبی در شهرستان پاکدشت

به گزارش پایگاه جامع پاکدشت نیوز به نقل از  خبرگزاری صداوسیما:رئیس هیئت مدیره ی شهرک صنعتی عباس آبادگفت: ۲۱۰۰واحد صنعتی در این شهرک جانمایی شده است که از این تعداد ۱۵۶۰واحد ،پروانه ی بهره برداری دریافت کردند و در حال حاضر ۱۱۰۰واحد مشغول فعالیت هستند.
سید سجادهاشمی گفت: طبق قانون  دولت موظف است تمام زیرساخت های لازم برای تولید اعم از آب ،برق ،گازوتلفن  را تا ورودی شهرک های صنعتی انتقال بدهد تا صاحبان صنایع بتواند بدون دغدغه کار تولید خود را به نحو احسن انجام دهند.
وی گفت: باوجود بارش های بسیار خوب امروز این شهرک با مشکل جدی آب مواجه  است زیرا انتقال آب از سد ماملو به این شهرک هنوز انجام نشده است و اگر به این صورت پیش برویم با بحران جدی در تولید و صنعت مواجه خواهیم شد.
حسن مرجانی تولید کننده و عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی عباس آباد نیز گفت: شرکت تولیدی متعلق به بنده فقط ۶تا ۷ساعت در روز آب مورد نیاز رادارد که بقیه ی روز را بی آبی سپری می کنیم و حتی آبی برای استحمام کارگران بعد از شیفت کاری نداریم.
جهت مشاهده اخبار حوادث بر روی حوادث پاکدشت کلیک کنید.
محبی دیگر تولید کننده در این مجموعه ی صنعتی نیز ضمن گلایه از کمبود آب در نتیجه ی عدم انتقال آب سد ماملو به این واحدها گفت:من در بهترین شرایط تولید قرار دارم و۵کارخانه ی هم صنف خود رادرکشور چین زمین گیر کردم ولی کم آبی دارد ما را زمین گیر می کند.
حاجیان یکی دیگر از تولید کنندگان هم ضمن گلایه از ناهماهنگی های بین نهادها گفت : در طول روز بیش از ۱۲ساعت را به خاطر بی آبی نظاره گر خطوط از حرکت ایستاده هستیم درحالیکه نام سال ، سال رونق تولید است با بی برنامه بودن نهادهای مرتبط با تولید شاهد عدم تولید هستیم.
کاظمی مدیر پروژه ی انتقال آب سد ماملو در پاسخ به این مشکلات گفت: مناقصه برگزارشده که یک شرکت نیز برنده ی آن اعلام گردید که در حال حاضر کارخود را شروع کردند و حتی ۱۲۶۰متر از این طرح لوله گذاری شده که باقیمانده ی آن یعنی حدود ۲۲کیلومتر نیز با تامین منابع مالی انجام خواهد شدکه واحد های پایین دست نیز طبق برنامه از نعمت آب بهره مند شوند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false