×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true
ویژه های خبری
true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۱  
true
false
1500 عضو فعال در کتابخانه سیار یار مهربان در پاکدشت - اخبار پاکدشت

طرح کتابخانه‌های سیار با هدف دسترسی کتاب در روستاهایی که جمعیت آن‌ها زیر ۲۵۰۰ نفر است از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دنبال می‌شود. نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اکنون ۳۵ کتابخانه سیار در کل کشور دارد؛ کتابخانه‌هایی که در داخل خودروهای مختلف طراحی و تجهیز می‌شوند.

این کتابخانه‌ها به دلیل حمل و نقل راحت و تردد در مکان‌های مختلف امکان دسترسی مخاطبان به کتاب را فراهم می‌آورند؛ مخاطبانی که حتی ممکن است کتاب‌خوان نباشند و از سر کنجکاوی و برای دیدن داخل خودورو هم که شده، سری به آن می‌زنند. به نظر می‌رسد طرح کتابخانه‌های سیار برای افرادی که وقت مراجعه به کتابخانه‌های شهر و عضویت در آن‌ها را ندارند نیز یک ایده قابل توجه باشد.

بیشتر بدانید : کتابخانه امام جعفر صادق (ع) شهرستان پاکدشت

به بهانه بررسی فعالیت‌ کتابخانه‌های سیار در مناطق مختلف، سراغ منوچهر برزگر، مسئول کتابخانه سیار یار مهربان شهرستان پاکدشت رفتیم. او کارشناسی دبیری ادبیات از دانشگاه قم دارد و ۱۵ سال می‌شود که مسئول کتابخانه سیار یار مهربان پاکدشت است. این کتابدار یک توصیه مهم برای خانواده‌ها داشت و آن اهدای به موقع کتاب در وقت مناسب خود بود. او تاکید کرد: «بهتر است خانواده‌ها کتاب را در وقت مناسب خود و قبل از پارگی، کهنگی و مجبور شدن، اهدا کنند.»

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false